התרגשות בישראל לקראת נחיתת מטוסי ה'אדיר' בשעות הצהריים

בטקס מיוחד במעמד ראש הממשלה, שר הביטחון, הרמטכ"ל ושר ההגנה האמריקני, ינחתו בבסיס 'נבטים' 2 מטוסי החמקן הראשונים מדגם F35 • "המטוסים יוכלו לבצע משימה שהיום מבצעים באמצעות 20 או 30 מטוסים"
 • היתומים זועקים אמא נפטרה מחיידק אלים ואין מי שיעזור לנו

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

היום בשעה 14:00 בצהריים זה יקרה, בבסיס נבטים ינחתו 2 המטוסים הראשונים מדגם F35 האמריקניים, מתוך כלל המטוסים שישראל צפויה לקבל בהמשך מארה"ב.

המטוסים שמוטסים ארצה על ידי טייסים אמריקנים, יתקבלו בטקס מיוחד במעמד ראש הממשלה, שר הביטחון, הרמטכ"ל ושר ההגנה של ארצות הברית אשטון קרטר שנחת בישראל אך לפני יומיים, לכבוד המאורע.

ההתרגשות במערכת הביטחונית בישראל נמצאת בשיאה לאחר שמדובר במטוס החמקן המתקדם והחדיש ביותר הקיים עד כה, בחיל האוויר מתגאים ואומרים כי מטוסי F-35 תוכל לבצע משימה שהיום מבצעים עם 20 או 30 מטוסים.

חיל האוויר הישראלי יהיה הראשון מחוץ לארצות הברית שיכריז על מבצעיות מטוסי ה-F-35 בעוד כשנה. "למעשה נהיה הראשונים בעולם שנמריא עם ה-F-35 בסביבה רגישה מבחינת איומים קרובים כמו שיש סביב ישראל, ולכן הרבה עיניים ממדינות רבות יינשאו אלינו ולמטוס האדיר", אומר קצין בכיר בחיל האוויר.

לקראת הגעת המטוסים אמר שר הביטחון אביגדור ליברמן, כי "היום נקבל בבסיס חיל האויר בנבטים את מטוס ה-F-35, האדיר, שמצטרף לשורותינו ויהווה עוד מרכיב בשמירת העליונות האוירית שלנו באזור. חיל אויר חזק משמעו צה"ל חזק וצה"ל חזק משמעו מדינת ישראל חזקה ועם ישראל חזק. אנו מודים גם למזכיר ההגנה קרטר שזה אך סמלי שכהונתו מסתיימת בסמוך להגעת המטוסים האלו לישראל כי קרטר, כמו העם האמריקני כולו, הוא ידיד אדיר של ישראל. הטובים לטייס, המטוסים הטובים לטייסים ויחד נשמור על ביטחון ישראל!"

החמקן "אדיר" בדרך לישראל • צפו בתדלוק המטוס באוויר

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן