ביום חמישי האחרון נהרגה נערה יהודית בתאונת דרכים אירעה במרחק של שש שעות נסיעה מיוהנסבורג בדרום אפריקה יחידת זק"א במדינה פעלה במהירות ודאגה להביא את המנוחה לקבורה כשרה • תיעוד

ביום חמישי האחרון, אירעה תאונת דרכים קטלנית על כביש במרחק של שש שעות נסיעה מיוהנסבורג בדרום אפריקה. נוסעי הרכב, חמישה בני משפחה יהודים מקומיים – נפגעו. נערה בת 13 נהרגה ושאר בני משפחתה נפצעו בדרגות שונות, מצבו של אחד מהם קשה, שניים במצב בינוני ופצוע אחד באורח קל.

צוות זק"א דרום אפריקה בפיקודו של דניאל נרתם מיידת למשימה שכלל את העברת הנפגעים לבית חולים פרטי על מנת שיצילו את חייהם ובמקביל טיפול בשיחרור גופת הנפטרת לקבורה.

תוך יומיים, במוצאי שבת, לאחר מאמצים רבים של צוות זק"א המקומי, אחד המתנדבים אשר שותף בחברת תעופה רפואית – Netcare911, רתם אף את שותפיו למשימה ומטוס העביר את הפצועים ואת הנפטרת ליוהנסבורג.

באותם שעות בהן המטוס לקח את בני המשפחה ליוהנסבורג, עמל צוות זק"א נוסף יחד עם חברת גרר, אשר הובילו את רכב המשפחה במשך למעלה מ-6 שעות נסיעה ליוהנסבורג, שם המתנדבים פעלו לאיסוף הדם והממצאים הרבים על מנת להביא הכל לקבורה על פי כללי ההלכה המחמירים.

במקביל לטיפול בבני המשפחה הפצועים, שחרור גופת המנוחה לקבורה וניקוי הדם ברכב, צוות זק"א נוסף פעל לאתר את קרובי המשפחה שהיו מחוץ למדינה על מנת לעדכנם באסון ולדווח להם על מועד ההלוויה.

אתמול (א') בשעה 14:00 נערכה ההלויה המנוחה בבית העלמין היהודי ביוהנסבורג, השתתפות בני משפחה, אנשי הקהילה והמתנדבים.

"שוב יחידת הבינלאומית של זק"א הוכיחה שעל ידי הכשרה אנינטסיבית, מתנדבים יכולים להוביל מבצע רחב היקף בכוחות עצמם" אמר מפקד היחידה הבינלאומית, מתי גולדשטיין.

מפקד צוות זק"א דרום אפריקה הוסיף כי "החיבור בין כל גופי החירום בקהילה, הצלה, ביטחון, חברה קדישא, זק"א ו-Netcare911, הביאה לכך שכל אחד עסק בתחום שלו, ויחד צוות זק"א דרום אפריקה עמד במשימה הסבוכה – על זה אני רוצה להודות למתנדבים".
WhatsApp Image 2016-12-12 at 09.27.23

WhatsApp Image 2016-12-12 at 09.26.13

WhatsApp Image 2016-12-12 at 09.26.12

WhatsApp Image 2016-12-12 at 09.16.11