המדינה לבג"ץ: התאגיד יחל לפעול רק בסוף אפריל

התאגיד יקום, אבל באיחור: ראש הממשלה ושר האוצר סיכמו כי יפעלו לקדם תיקון לחוק השידור הציבורי הישראלי, כך שהעלאת התאגיד תתקיים כרגע בתאריך המקורי - כך עולה מתשובת המדינה לבג"ץ

 • ראש ישיבת פורת יוסף בבקשה יוצאת דופן: הצילו תלמיד שלי!

  תוכן מקודם

 • ככל אשר יורוך: עם ישראל נענה לקריאתו של הרב יעקב הלל שליט"א

  תוכן מקודם

 • למרות הסגר: שליחי ועד הרבנים הגיעו לרמינוב

  תוכן מקודם

 • פגישה שבוטלה פעמיים והצילה חיים

  תוכן מקודם

עובדי התאגיד יכולים לנשום לרווחה? דוד ביטן צריך להתחיל להשלים עם הכשלון? לפי תשובת המדינה לבג"ץ בעקבות העתירה שהוגשה בענין, נראה שהתשובה היא כן. "המדינה מעדכנת כי בימים אלה סיכמו ראש הממשלה, המכהן כשר התקשורת, ושר האוצר כי יפעלו לקדם בהקדם תיקון לחוק השידור הציבורי הישראלי. שידורי התאגיד יחלו ב-30 באפריל 2017 – המועד המאוחר ביותר לפי החוק כיום", נאמר בתשובת המדינה.

בתשובה, שנוסחה לאחר התייעצות בין רה"מ לשר האוצר, נאמר עוד: "בד בבד, יבוטל ההסדר בחוק המאפשר לשרים להקדים את יום תחילת השידורים בהתאם להודעה מנומקת של מועצת התאגיד, בדבר מוכנותו להתחיל לשדר החל מיום 1. שאלת קידומו של תיקון החקיקה האמור הובאה לפני היועץ המשפטי לממשלה, אשר קבע כי לגישתו אין מניעה משפטית ליזום אותו".

יצוין כי המדינה ביקשה מבג"ץ לא למסור צו שיפוטי בנושא, ולהמתין לתשובת המדינה המעודכנת בתוך 14 יום.

אמש דווח בערוץ 2 כי ע"פ פשרה המגבת בין נתניהו לכחלון, לא יקלטו יותר עובדים מבחוץ, וכל העובדים הנוספים בתאגיד יגיעו רק מרשות השידור, כך שמספר עובדי רשות השידור בתאגיד יעמוד על 70% ולא 51% כפי שתוכנן עד כה.