במהלך ביקורו של רה"מ במדינה המוסלמית הגובלת בשכנותה עם איראן נחשף, כי שני המדינות מקיימות ביניהם קשרים כלכליים בהיקפים חסרי תקדים - עוד נחשף, כי מחצית מתצרוכת הנפט השנתית של ישראל מקורה במדינה זו

ראש הממשלה שפתח הבוקר בביקור היסטורי באזרבייג'ן הגובלת בין היתר בשכנותה עם גיאורגיה ואירן גילה, כי היחסים בין המדינות הנחשבים עד כה ככאלו המתנהלים ברובם 'מתחת לרדאר' בשל היותה אזרבייג'ן מדינה מוסלמית, הינם פוריים וכי שיתופי הפעולה הכלכליים המתנהלים בין המדינות מוערכים במיליארדים והנם חסרי תקדים בהיקפם.

במהלך הביקור נחשף נתון שכמעט ולא היה ידוע עד כה והוא, כי אזרבייג'ן הינה אחת מספקיות הנפט העיקריות של מדינת ישראל, לאחר שכמעט ממחצית התצרוכת השנתית בישראל, מקורה במדינה זו. מנגד מצטיירת תמונה מעודדת לא פחות כאשר המדינה המוסלמית מקיימת עסקאות רכש מישראל בין היתר גם בענף הביטחוני, בהיקף חסר תקדים של כ-5 מיליארד דולרים.

יצויין כי במהלך ביקורו נפגש נתניהו עם עמיתו האזרי לפגישה ארוכה בארבע עיניים כאשר בהמשך יצאו השניים לעיתונאים ונשאו דברים קצרים.

רה"מ סיכם את הפגישה בציון העובדה כי נחתמו הסכמי שיתופי פעולה משמעותיים בין המדינות, "נפגשתי היום עם נשיא אזרבייג'ן, אילהם אלייב, בארמון הנשיא בבאקו. חתמנו על שורה של הסכמים לשיתוף פעולה בינינו במגוון תחומים, ביניהם בכלכלה, חקלאות, מדע, בריאות וסחר".

מנגד, עמד הנשיא האזרי בדבריו על היקפי שיתוף הפעולה בין המדינות, וחשף לראשונה כי היקפי החוזים בין חברות מישראל ואזרבייג'אן בתחום ציוד ההגנה והרכש הביטחוני עומד על כ-5 מיליארד דולר וציין את העובדה כי מדינתו "מביעה סיפוק עמוק מהיקף שיתוף הפעולה בין המדינות".

במהלך ביקורו במדינה נפגש ראש הממשלה עם אנשי עסקים ישראליים המקיימים את עיקר פעילותם במדינה וזאת בכדי לעודד אותם יחד עם עמיתיהם לקיים השקעות בישראל.

משם, ימשיך נתניהו לביקור היסטורי בקזחסטאן, כאשר תהיה זו הפעם הראשונה שראש ממשלה ישראלי מבקר במדינה זו.