לאורך החודשים האחרונים עקבנו כאן ב-JDN אחר הקשיים הבירוקרטים והלוגיסטיים של פרוייקט הדגל של הציבור החרדי בצפון הארץ • כעת מסתמן שלפחות סוגיה אחת - קריטית ביותר - באה על פתרונה

מזה חודשים ארוכים אנחנו מביאים כאן ב-JDN את ביפורה של קרית הר יונה בנצרת עלית – אם תרצו פרוייקט הדגל של הדיור החרדי בצפון הארץ.

הפרוייקט, שעל פניו יש לו את כל הנתונים להצליח, סובל עד כה משלל בעיות – בירוקרטיות ולוגיסטיות – שמאיימות על הצלחתו. סוגיה מרכזית אחת נוגעת להיתרי הבניה, והערב אנחנו יכולים לבשר שהיא באה על פתרונה.

"לאחר שפרויקט של נתיב פיתוח הסתיים ושכונת בעלז הולכת ונשלמת ( שלב א' עוד פחות משנה מסירת מפתחות למאה עשרים משפחות ראשונות ) ושלב ב' עוד כ309 סהכ קרוב ל409 משפחות קיבל היום בערב הרב נחמיה חשין ראש קבוצת ברסלב בארץ התירי בניה לשלב א' שיבוצע על ידי חברת עמירון בראשות הקבלן החרדי ר' מנדי רייך", נמסר מהחברה האחראית על הפרוייקט.

עוד נמסר כי "שלב זה הוא רק הראשון בפרויקט שיכלול בסופו של דבר כ450 משפחות, כאשר כבר השבוע ואפילו מחר יעלו הטרקטורים לשטח".

יצוין כי עם כניסתו לתפקיד של ראש העיר, מר רונן פלוט, הוא עשה הכל למען לזרז הליכים ולקדם את הענינים יש לציין שמועצת העיר החליטה בפה מלא לפני זמן קצר ( סיעת דו קיום הערבית נמנעה כדי לאשר את המהלך לפי בקשת ראש העיר ) שהשכונה ייעודה למגזר החרדי בלבד.

"חייבים להתעורר, רגע לפני שהר יונה הופכת לשכונה ערבית"