השר לבטחון פנים גלעד ארדן אומר בתגובה לחשיפת הפרשה, כי "אם גטאס לא היה חבר כנסת מכהן הוא היה נעצר בגין החשדות - אין מקום לאפשר ביקורי ח"כים אצל אסירים ביטחוניים" • ליברמן: "הרשימה המשותפת היא רשימת מרגלים ובוגדים"

התגובות במערכת הפוליטית בעקבות החשיפה הערב על החשדות המיוחסות לח"כ באסל גאטס מ"הרשימה המשותפת", נשמעות עד כה רובן ככולן מהצד הימני של המפה הפוליטית. כאשר מקרב סיעות האופוזיציה לא נשמעה נכון לשעה זו הודעת הסתייגות אחת.

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם הערב הודעה ולפיה, "במידה והחשד נגד חבר הכנסת גטאס יתברר כנכון – הרי שמדובר בעבירה חמורה נגד ביטחון המדינה ואזרחי ישראל". והוסיף, כי "מי שפוגע בביטחון המדינה צריך להיענש בחומרה ואסור שיכהן בכנסת ישראל".

השר לביטחון פנים גלעד ארדן הממונה על שרות בתי הסוהר, אמר כי מדובר בחשדות חמורים ביותר, ואם גטאס לא היה חבר כנסת מכהן הוא היה ככל הנראה נעצר בגינם.
הוא הוסיף, כי "חשדות אלה, יחד עם תעשיית הביקורים אצל אסירים ביטחוניים שנהוגה כבר שנים רבות, מחזקים את עמדתי שלמרות חסינות חברי הכנסת, אין מקום לאפשר ביקורי ח"כים אצל אסירים ביטחוניים".
"ביקורים כאלה יש בהם חשש ממשי לפגיעה בביטחון המדינה ואיאבק על הפסקתם". קבע ארדן.

ואילו שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר, כי חקירתו הצפויה של גטאס היא "עוד הוכחה בשרשרת לכך ש'הרשימה המשותפת' היא בעצם רשימת המרגלים והבוגדים המשותפת.
"מעזמי בשארה ועד באסל גטאס, עבור בנציגת המרמרה בישראל חנין זועבי ושאר חבריהם – נמשיך לפעול לכך שלא רק שהם לא יהיו חלק מכנסת ישראל – אלא שלא יהיו אזרחי מדינת ישראל".

יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ יואב קיש הגיב גם הוא על החשד נגד ח"כ באסל גאטס וגילה, כי "לפני כשבועיים פנה אלי חבר כנסת מהרשימה המשותפת בבקשה לקיים דיון דחוף בועדת הכנסת בראשותי, על הגבלות שקבע שירות בתי הסוהר בנוגע לביקורים של חברי כנסת אצל אסירים – התעכבתי עם קיום הדיון כי משהו היה לי מוזר ולאחר כמה ימים גם המשרד לביטחון פנים ביקש לדחות את הדיון כדי להגיע בפורום מלא ולהסביר מדוע ההגבלות הכרחיות".

"וראו איזה פלא, היום פורסם שחבר כנסת אחר מהרשימה המשותפת, ח״כ באסל גטאס, חשוד בהחדרת טלפונים סלולריים לאסירים בטחוניים- למחבלים שהוא בא לבקר מתוקף חסינותו. אם הדברים יתבררו כנכונים הם חמורים במיוחד ואני מצפה מהמשטרה להגיע למסקנות חותכות בהקדם", אמר קיש והבטיח: "לא אתן לאף ח״כ לנצל את חסינותו כדי לסייע למחבלים".

שרת התרבות ח"כ רגב אמרה הערב, כי "בל"ד הינה מפלגת גיס החמישי, בעבר שלחה את בישארה והפעם את באסל גטאס למשימה נוספת בשירות הטרור".

"אני קוראת ליועץ המשפטי לממשלה למצות את החקירה עד תום ולוודא שהסוסים הטרויאנים האלה לא יכהנו בכנסת ישראל", הוסיפה.

ואילו ח"כ אורן חזן הגיב לפרשה ואמר, כי "מדובר בבוגד שלא מסתיר את היותו משת״פ עם האויב. לכן אני לא מתפלא שנפתחה נגדו חקירה עם חשדות כאלה כבדים, אלא למה היא נפתחה רק עכשיו. מקומו של ח״כ גטאס מאחורי סורג ובריח ואני מצפה מיו״ר הכנסת לדרוש את השעייתו או התפטרותו המיידית של ח״כ גטאס״.