בכיר ברש"פ מגלה: "אסירים משלמים לסוהרים שיבריחו להם טלפונים"

על רקע פרשת ח"כ גאטס, מגלה הבוקר אשרף אל עג'רמי, השר לענייני אסירים ברשות הפלסטינית לשעבר, כי מדובר בתופעה שיגרתית ומוכרת • השר אלקין קורא להפעיל את חוק ההדחה המתוקן ולממש אותו לראשונה בעניינו של גאטס

השר זאב אלקין פנה לחברי הכנסת על מנת להפעיל את חוק ההדחה המתוקן ולממש אותו לראשונה בעניינו של ח"כ באסל גטאס, לדבריו, "מיצוי ההליך הפלילי יארך זמן רב, ועד אז ינצל גאטס את חסינותו".

"במסגרת חוק ההדחה, אני קורא לחברי הכנסת לשים קץ לתופעה הזו של כהונת חברי כנסת שבגלוי מסייעים לטרור ותומכים בו, בניגוד מוחלט להתחייבות שלקחו על עצמם במסגרת סעיף 7 א לחוק יסוד הכנסת. אני מבקש מכם לצרף את חתימתכם לפנייה שאני יוזם היום להפעלת המנגנון בחוק שאושר בקדנציה הזו, אותו קידמתי לפי בקשת ראש הממשלה, ולפעול יחד כדי להרחיק את ח"כ באסל גאטס באופן מידי", אמר אלקין.

הוא הוסיף, כי "העובדות הן ברורות, ולמרות זאת ח"כ באסל גאטס לא מביע שום חרטה. בהתחשב בזה שהמיצוי ההליך הפלילי יקח הרבה מאוד זמן אין שום סיבה שבעולם שהוא ימשיך כל הזמן הזה לכהן בכנסת, לקבל משכורת על חשבון הציבור ולנצל את חסינותו ומעמדו לתמיכה בטרור. בואו נשים לזה קץ".

השר יריב לוין מהליכוד הגיב גם הוא לדברים ואמר, כי "בית המשפט מאפשר להם לחברי הכנסת האלה להתמודד למרות שהם נפסלים על ידי ועדת הבחירות, זו לא דמוקרטיה זו אנרכיה. לאנשים האלה לא רק אין מקום בכנסת אני לא חושב שיש להם זכות בכלל להחזיק באזרחות ישראלית ובטח ובטח שמקומם בבית הסוהר".

"ח"כים כמוהו וכמו חנין זועבי מסתובבים בכל העולם ומעודדים טרור. הם קוראים להחרים את מדינת ישראל והפכו את ישיבתם בכנסת למן מוצב קדמי של הטרור", האשים לוין.

יצויין, כי בעוד יש מי שתוהה אם אין מדובר במעידה חד פעמית של חבר כנסת, הרי שהקונספירציה בענין מקבלת אישוש מגורם פלסטיני רשמי.

אשרף אל עג'רמי, השר לענייני אסירים ברשות הפלסטינית לשעבר ברש"פ גילה הבוקר, כי מדובר בתופעה ישנה ומוכרת.

לדבריו, "האסירים מעוניינים להיות בקשר עם המשפחות שלהם וסוהרים מוכרים בהרבה כסף טלפונים".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן