לאור השפל בסקרים ב'מחנה הציוני' נערכים לעידן שאחרי הרצוג • ח"כ עמיר פרץ יכריז היום על התמודדותו לראשות מפלגת העבודה כאשר יריבתו לשעבר ח"כ יחימוביץ תכריז כי פניה לראשות ההסתדרות

לאור השפל בסקרי דעת הקהל המעניקים ל'מחנה הציוני' מספר מנדטים חד ספרתי, ובעקבות כך שהפריימריז במפלגה ייערכו במהלך השנה הקרובה, מכלכלים את צעדיהם בימים אלו חברי הכנסת במפלגה, ותיקים וחדשים כאחד, החל מאלו הרואים עצמם בשלים וראויים להנהגת המפלגה העסוקים בגיבוש גרעין תומכים מקרב חכ"י הסיעה, וכלה באותם חכי"ם זוטרים העסוקים בסגירת 'דילים' עם המתמודדים העתידיים.

חבר הכנסת עמיר פרץ שכבר כיהן בעבר כיו"ר המפלגה, צפוי להכריז היום על התמודדותו בפעם הנוספת להנהגת מפלגת העבודה, יצויין כי מדובר בפעם הרביעית בה יתמודד פרץ על תפקיד ראשות המפלגה.

פרץ הנו הח"כ הראשון מתוך שרשרת חברי כנסת הצפויים להגיש את דפי ההתמודדות למזכירות המפלגה, כאשר השמות העולים עד כה מעומדים אפשריים בהתמודדות הצפויה, הם ח"כ כאראל מרגלית, ח"כ יחימוביץ', ח"כ נחמן שי, הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי וככל הנראה גם היו"ר המכהן ח"כ הרצוג שינסה את מזלו בשנית.

לפי הדיווח, פרץ ויחימוביץ שנחשבו עד לא מכבר ליריבים פוליטיים מרים, הגיעו להבנות ביניהם, ולפיהם פרץ יתמודד להנהגת המפלגה ויזכה לתמיכתה של ח"כ יחימוביץ' ואילו היא עצמה תתמודד לראשות ההסתדרות מול היו"ר המכהן עופר עיני, כשפרץ שבעבר כיהן כיו"ר ההסתדרות, יעמוד מאחוריה עם כל הניסיון והרקע שלו בתפקיד שכבר מילא בעבר.

נזכיר כי לפני שבועות אחדים התראיין פרץ לכתב העת 'עורך הדין' וגילה כיצד בכוונתו להחליף את בנימין נתניהו.

"בנימין נתניהו הגיע למצב שהוא מיצה את עצמו בכל היבט, והתחושה הזאת הולכת ומחלחלת".

"כדי להוביל מחנה גדול אני צריך לאחד בין הקבוצות, להביא מצביעים מהימין לשמאל. אני מאמין שהליכודניקים הם לא הבעיה, הם הפתרון. אני חושב שהליכודניקים הרבה יותר מתונים מאשר ההנהגה שלהם. ההנהגה שלהם לצערי עושה תחרות בתוך עצמם מי יותר קיצוני כדי למצוא חן אולי בעיני המוסדות של הליכוד, אבל חברי הליכוד בהמוניהם, אלה שמצביעים בקלפי, הם הרבה יותר מתונים והרבה יותר מוכנים לפשרות מאשר הנהגת הליכוד, ואני בהחלט מאמין שכמו שעשיתי את זה ב-2006, כאשר הייתי יו"ר המפלגה והצלחתי להביא לכך שחלק גדול מהתושבים של הפריפריה החברתית במוקדים הכי חזקים של הליכוד נתנו אמון מאוד גדול במפלגת העבודה".

"זה קרה גם בגללי, אבל זה אומר שהם הרגישו שהם יכולים להיות שייכים, שהם יכולים להיות שותפים, ואני מאמין שאם ניתן תחושה של שותפות לפריפריה החברתית ולא רק נביט עליהם כמעגל קולות, אני מאמין שאמצא אותם".