ההערכה היא כי ליברמן מבין שאיום האלקטורט המשמעותי ביותר עבור מפלגתו, היא סיעת "יש עתיד" שחרתה גם היא על דגלה את המאבקים בנושאי דת

על רקע דבריו של שר הביטחון ליברמן אתמול, כי יפעל להעלות בחזרה את משך זמן שירות החובה בצה"ל לשלוש שנים, לאחר שזה עודכן על ידי קודמו בתפקיד משה בוגי יעלון על שנתיים וחצי בלבד.
נשמעה מליברמן אמש התבטאות מדאיגה נוספת הקשורה לחרדים, התבטאות שאמורה להזכיר לכלל הציבור כי מעבר להיותו של ליברמן אישיות המזוהה עם מחנה הימין, הרי שבנושאי דת, מדובר באדם בעל אג'נדה לא פחות קיצונית מזו של "יש עתיד", כאשר לאיש רזומה עשיר בקידום חוקים כמו "ברית הזוגיות" ועוד, שנובעים מתוך מטרה אחת ויחידה והיא, לעקור את הכל.

בכנס של לשכת עורכי הדין שהתקיים אמש בתל אביב התבטא ליברמן בעד גיוס חרדים לצה"ל ואמר, כי "אם היו לי מספיק מנדטים הייתי מוביל חקיקה שתחייב כל צעיר בן 18 להתגייס לשירות בצה"ל או לשירות לאומי".

לדבריו, "אין כל סיבה שצעיר ערבי לא ישרת בבית החולים בנצרת או חרדי בלניאדו בנתניה".

כעת יש מי שסבור כי על רקע מספר המנדטים הנמוך בהם זכתה מפלגתו, הרי שהבין ליברמן כי המפלגה שמווה עבורו את איום האלקטורט המשמעותי ביותר, היא מפלגת "יש עתיד", שחרתה גם היא על דגלה את המאבקים בענייני דת.