נמשכת הסערה בעקבות התמונות הקשות של חילול ציונו של רבי נחמן מברסלב באומן • סגן השר פרוש שוחח עם שגריר ישראל באוקראינה וביקש ממנו להעביר לשלטונות את המחאה והזעזוע בארץ • גם יו"ר 'יש עתיד' מצטרף לגינויים

הההלם והזעזוע בעקבות הונדליזם האנטישמי החמור בציונו הקדוש של רבי נחמן מברסלב באומן: שר הבריאות, יעקס ליצמן, מגיב הבוקר בחריפות לאירוע ואומר שהוא מחייב הוקעה וגינוי. לדברי ליצמן, "מדובר במקרה חמור ומזעזע שמחייב את התערבות השלטונות".

ליצמן קישר בין פרשת ערד למקרה החמור ואמר:" המקרה הנורא מצטרף לחילול בית הכנסת בערד".

סגן השר מאיר פרוש, שוחח עם שגריר ישראל באוקראינה,  מר אלי בלוצרקובסקי, וביקש ממנו למסור לראש הממשלה שם, את הזעזוע של כל חלקי העם בישראל, עקב המעשה החמור, האנטישמי והנפשע על ציונו הקדוש של רבי נחמן זי"ע באומן.

תיעוד מזעזע: אנטישמים חיללו את ציונו הקדוש של רבי נחמן מברסלב זיע"א

יו"ר ש"ס, אריה דרעי, מסר: ״הזדעזעתי עד עמקי נפשי לשמוע על החילול הנורא והברברי שנעשה הלילה בציון הקדוש של רבי נחמן באומן. אפנה היום לנשיא אוקראינה לפעול במהירות נגד הפורעים ולהגביר את השמירה במקום״.

יו"ר מפלגת 'יש עתיד', יאיר לפיד, פנה הבוקר לשגריר אוקראינה בישראל, נדולונקו וקרא לו לחקור במהירות את האירוע האנטישמי שהתחולל הלילה ליד הקבר של רבי נחמן מברסלב ודרש ממנו כי ממשלת אוקראינה תפעל במהרה לשמירה על המבקרים היהודים במקום: "הזדעזעתי הבוקר לשמוע על האירוע האנטישמי, המבחיל והאלים שארע במתחם קבר הרבי נחמן מברסלב באומן באוקראינה. האירוע שהתרחש הלילה הוא בלתי נסבל ומזכיר ימים אפלים ביותר בהיסטוריה של העם היהודי באירופה. אני מצפה ממשלתך לגנות את האירוע ולפעול בנחישות על מנת לתפוס את המבצעים ולהעמידם לדין במהירות."

לפיד הוסיף:"יהודים רבים מבקרים בקבר הרבי נחמן מברסלב באוקראינה במהלך השנה כפי שאתה יודע. על הממשלה האוקראינית לדאוג לאבטחת המקום ואבטחת המבקרים ולדאוג כי אירועים כאלו לא יחזרו. "