סערת גטאס • מנדלבליט רומז: "יש לעצור אותו לצרכי חקירה"

לאחר שהודה בחקירתו כי הבריח מכשירים סלולריים ופתקים מוצפנים לאסירים ביטחוניים "מטעמים הומניטרים, מעלה היועמ"ש הילוך בניסיון למצות עם הח"כ החשוד את החקירה • ועדת הכנסת תכריע היום בנושא

לאחר שהתברר כי ח"כ באסל גטאס הודה בחקירתו בהברחת מכשירים סלולריים ופתקים מוצפנים לאסירים ביטחוניים בכלא קציעות, היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, פונה הבוקר בצעד חריג ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, בבקשה שיסייע להסיר את חסינותו של הח"כ החשוד כדי לאפשר לרשויות האכיפה להמשיך בחקירתו.

במכתב ששיגר מנדלבליט נאמר: "הריני מתכבד לפנות אליך בבקשה דחופה זו לנטיילת חסינותו של ח"כ באסל גטאס על רקע חקירת משטרת ישראל בחשד שהעביר לאסירים ביטחוניים בביה"ס קציעות ללא היתר טלפונים סלולרים וציוד נלווה ואף מסמכים ובכך ביצע עבירות פליליות.

כבר בפתח הדברים אבהיר כי בקשה חריגה זו נשענת על תשתית עובדתית. היא מצדיקה את הסרת החסינות ועניינה במתן אפשרות למערכת אכיפת החוק להמשיך לברר את החשד העומד נגד חכ גטאס והבטחת המשך ההליך הפלילי נגדו. מאחר שמדובר בחקירה מתנהלת ומתפתחת, אבקש לדון בבקשה זו בדחיפות".

בדבריו רמז מנדלבליט כי לרשויות החקירה דרושות כלל האופצויות (לרבות מעצר, החרמת חפצים וכו), לצורך מיצוי הבירור.

בהתאם לבקשת היועמ"ש, ועדת הכנסת בראשותו של ח"כ יואב קיש תתכנס היום על מנת לדון בהסרת חסינותו של ח"כ באסל גאטס. יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ יואב קיש, מסר: "אקיים דיון ענייני ולא מתלהם. המשמעויות כבדות ונתייחס לכך בהתאם".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *