תקדים: מעצרו של ח"כ בסאל גטאס הוארך בארבעה ימים

כשהוא מלווה בחבריו לסיעה הובא ח"כ בסאל גטאס לבית משפט השלום בראשל"צ, שם נקבע כי הוא ישאר במעצר עד יום שני • "יש חשד סביר ששחרורו של גטאס ממעצר יפגע בביטחון הציבור", הסביר השופט

אחרי שנעצר אמש על ידי המשטרה בתום שלוש שעות חקירה בחשד שהבריח טלפונים ומסרים לאסירים ביטחוניים הכלואים בישראל, האריך הבוקר בית משפט השלום בראשון לציון את מעצרו של חבר הכנסת באסל גטאס בארבעה ימים. ההחלטה לעצור אותו התקבלה בעקבות אינדיקציות לכך שהוא, או אנשים מטעמו, מנסים לשבש את החקירה.

השופט מנחם מזרחי קבע כי יש חשד סביר ששחרורו של גטאס ממעצר יפגע בביטחון הציבור.

יצוין כי גטאס הוא הח"כ הראשון בתולדות המדינה שיושב במעצר בעודו בתפקיד. החוק קובע, כי אין בהסרת החסינות בכדי להפסיק את פעילותו הפרלמנטרית של הח"כ, וכי במקרה של הצבעות חשובות בכנסת, יובא גטאס באזיקים להצבעות כשמיד לאחר מכן יוחזר למעצר. לפי החוק רק ח"כ שנידון למאסר מושעה מתפקידו באופן אוטומטי.

בסיעת בל"ד תקפו אתמול את מעצרו של ח"כ גטאס ואמרו כי במשטרה משתוקקים "לראות ח"כ ערבי כשהוא מובל באזיקים".

"מעולם לא נעצר איש ציבור בצורה הזו. ח"כ גטאס מתייצב לחקירה כנדרש והוא עונה על כל השאלות ואין כל צורך במעצר, מדובר במעצר שרירותי ונקמני, כי המשטרה, נתניהו והשר ארדן רוצים תמונה של חבר כנסת ערבי באזיקים. המעצר הוא צעד פוליטי ואינו נדרש לחקירה". האשים ח"כ זחאלקה.

"ח"כ זועבי פרסמה גם הודעת גינוי למעצרו של גטאס ואמרה, כי "רדיפת הפעילות שלנו והקשר הטבעי שלנו עם האסירים היא בבחינת רדיפה של האסירים הפוליטיים ובידודם. שאינה פחותה מרדיפת פעילותנו הפוליטית בתור נציגי עמנו, ענייניו וסוגייתו"
.
היא הוסיפה, "אנו מחויבים לסוגיית האסירים הצודקת. אנו מחויבים להיות איתם בקשר, ומחויבים לעקוב אחר מצב האסירים החולים, ששירות בתי הסוהר נותן להם את הטיפול המינימלי כאמצעי של מוות איטי"

"חובתנו הלאומית והמוסרית אינה רק להביע סולידאריות איתם, אלא לשאת את סוגייתם, לאחר שהם מסרו את חייהם למען הסוגיה של עמם, אשר לניסיונות לפגוע בקשר שלנו ובפעילותנו הלאומית וההומניטארית, הם נמשכים זה חודשים ארוכים ולא רק כעת. השר לביטחון פנים דחה את רוב הבקשות לביקורי , וכעת הם ממשיכים במה שהם התחילו לפני חודשים."

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן