בקואליציה תוקפים הבוקר את התנהלות סיעות האופוזיציה שמנעה, לטענתם, את הדחתו של הח"כ החשוד • ח"כ אמיר אוחנה: "חסרות 10 חתימות מהאופוזיציה כדי להתניע את מהלך הדחתו מהכנסת"

מעצרו של ח"כ באסל גטאס בחשד לעבירות ביטחוניות חמורות מוסיף להסעיר את המערכת הפוליטית: בליכוד זועמים על יו"ר האופוזיציה וח"כ יאיר לפיד שמונעים, לטענתם, את המהלך להדחתו שלן גטאס.

"בוז'י, אומרים עליך הרבה דברים בזמן האחרון. לא אחזור עליהם. אבל הנה ההזדמנות שלך לחזור ולהיות רלוונטי – לחזור ולהוכיח שלא קראתם לעצמכם "המחנה הציוני" לשם תדמית, אלא כי אתם באמת כאלה. הנה ההזדמנות שלך להשיב אהדה רבה מהעם, שנראה שהולך ונוטש אתכם", כותב ח"כ אמיר אוחנה הבוקר.

הוא מוסיף: "באסל גטאס עדיין חבר כנסת. עצור, אבל חבר כנסת. אם לא יתפטר מרצונו, הוא יישאר חבר כנסת עד תום כהונתה של הכנסת ה-20, ולא נראה שזה מעבר לאופק. הוא ימשיך להגיע להצבעות (גם באזיקים אם יהיה צורך) וימשיך לקבל משכורות ותנאים. כן בוז'י. גם אם החקירה תימשך במהירות שיא, וכבר בשבוע הבא יוגש כתב אישום. יתנהל משפט. הסניגור יצטרך ללמוד את החומר. יהיו דחיות. יתנהלו הוכחות. ישמעו עדויות. הכרעת דין. טיעונים לעונש. עיכוב ביצוע, ואחר כך ערעור עד שפסק הדין בעניינו יהפוך לחלוט יחלפו שנתיים-שלוש. אפשר לגמור עם זה קודם".

לדבריו, "אספנו כבר 60 חתימות מהקואליציה, עכשיו חסרות 10 חתימות מהאופוזיציה כדי להתניע את מהלך הדחתו מהכנסת. עשר חתימות. זה או אתה או יאיר. כי מעתה בכל נאום שלי במליאה ובתקשורת, כמו קאטו הזקן – אזכיר שבאסל גטאס עדיין חבר כנסת בזכותכם. אל תבנו על האומץ והאינטגריטי של המחבל. אל תחכו שיתפטר".

"הודיעו עכשיו כי תצטרפו למהלך. העם מאוחד סביב העניין הזה – ימין ושמאל – לא רוצים מחבלים בכנסת. די לטהרנות המתחסדת, מחבלים – החוצה!", דברי אוחנה.

דברים ברוח דומה אומר הבוקר גם השר להגנת הסביבה וירושלים, זאב אלקין. ״אני מברך על החלטת בית המשפט. מקומו של תומך טרור בכלא ולא בכנסת ישראל. אבל באסל גטאס עדיין ממשיך לקבל את המשכורת ואת התנאים של חבר כנסת וגם עלול לדרוש לבוא להצבעות בכנסת. המצב האבסורדי הזה עלול להימשך תקופה ארוכה עד השלמת ההליך הפלילי המשפטי. אני קורא ליאיר לפיד, ציפי לבני ובוז׳ הרצוג לקחת האחריות ולהצטרף אלינו בתהליך הדחת באסל גטאס מהכנסת באופן מידי. החוק מאפשר זאת, והאחריות על זה שגטאס עדיין חבר כנסת רובצת על מנהיגי מפלגות השמאל, שעדין ממשיכים לגונן עליו. הגיע זמן להפסיק את הבושה!״