התגובה לאובמה: "טראמפ יבקר בישראל – ויכריז על העברת השגרירות"

רשת 'פוקס ניוז': "היתה זו החלטה אישית של אובאמה שלא להטיל וטו על הצעת ההחלטה נגד ישראל" • בנט: "את דרך השמאל כבר ניסינו, הגיע הזמן להחלת הריבונות - נגיש הצעה"ח לסיפוח מעלה אדומים"

מעט יותר מיממה לאחר המהלומה שחטפה ישראל בזירה המדינית ע"י ההצבעה של מועצת הביטחון, מנסה ישראל לכלכל את צעדיה הדיפלומטיים במידה רבה באמצעות ידידותיה בעולם, ולשדר מסר של שגרה ואולי אף התרסה כלפי מוסד האו"ם והמדינות החברות במועה"ב שנטלו חלק בהצבעה.

לאחר שכשל במאמצים למנוע את ההצבעה נגד ישראל, נשיאה הנבחר של ארה"ב מודיע, כי הוא מתכוון בקרוב לבקר בישראל, כשבמהלך הביקור יכריז באופן רשמי על העברת השגרירות לירושלים. כך חושף הבוקר העיתון "ידיעות" המצטט את מקרוביו של הנשיא הנבחר.

כזכור עם העברת ההחלטה במועה"ב, תקף טראמפ את ההחלטה והבהיר כי היא רק תערים קשיים בדרך לאפשרות עתידית לניהול מו"מ באזור, הוא הוסיף כי החל מה-20 בינואר היחס לישראל בעולם עומד להשתנות.

השר נפתלי בנט אמר הבוקר כי "בתגובה להחלטת מועה"ב תעביר ישראל את 'חוק סיפוח מעלה אדומים'". לדבריו, "את דרך השמאל כבר ניסינו, הגיע הזמן לנסות את הדרך שאנו מציעים – החלת הריבונות, לקחת מקסימום שטח עם מינימום פלסטינים" והבהיר כי הצעד הראשון בענין ייעשה לגבי מעלה אדומים.

מייק האקבי מושל ארקנסו לשעבר ומבכירי המפלגה הרפובליקנית בארה"ב, התייחס הלילה בראיון לרשת 'פוקס' להחלטת האו"ם נגד ההתנחלויות ויחסה העוין לפלסטינים, ותהה, "האם יש ערבים בכנסת ישראל? כמה יהודים יש בצמרת ערב הסעודית, תימן"?

האקבי מבקש להזכיר לעולם, כי היה זה ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק שהציע לפלסטינים 95 אחוז משטחי המדינה העתידית וערפאת הוא זה שסירב. "למה? כי הם לא רוצים שלום". קבע.

ואילו הסנטור הרפובליקני טד קרוז ששוחח הלילה עם נתניהו, הבהיר בפניו כי ישראל תקבל תמיכה חזקה בקונגרס וכי ארה"ב לא תשלח כספים לאו"ם עד שההחלטה תבוטל.

יצויין, כי 25% מהתקציב השנתי של האו"ם ממומן על ידי ארה"ב.

במקביל, רשת 'פוקס ניוז' ציטטה הלילה גורמים בבית הלבן המאשרים כי היתה זו החלטה אישית של אובאמה שלא להטיל וטו על הצעת ההחלטה נגד ישראל.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו