התפתחות בפרשת הצוללות: חוקרי המשטרה פשטו על משרד הביטחון

חוקרי להב הגיעו היום למשרדי היועץ המשפטי של משרד הביטחון - ששמו נקשר בפרשה - כדי לאסוף מידע שישפוך אור על הביטול התמוה של המכרז לרכישת ספינות ההגנה על אסדות הגז של ישראל

פרשת הצוללות ממשיכה להעסיק את המערכת הפוליטית והמשטרתית: במסגרת הבדיקה המשטרתית על עסקת כלי השיט עם גרמניה, הגיעו היום חוקרי להב 433 למשרד היועץ המשפטי של משרד הביטחון בקריה בתל אביב – כך נחשף בערוץ 10.

ע"פ הדיווח, בוצעה פשיטה על משרד הביטחון ונאסף מידע ממחשבי היועץ המשפטי של המשרד אחז בן ארי. מטרת הפשיטה היא להבין מדוע בוטל המכרז הקשור בספינות הקשורות בהגנה על אסדות הגז.

"כפי שנתבקשנו ע"י רה"מ": האם זה המייל שיסבך את שמרון ונתניהו?

נזכיר כי היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, התייחס לפני מספר שבועות להחלטתו להורות על בדיקה משטרתית בפרשת הצוללות. באירוע באונברסיטת חיפה אמר מנדלבליט: "ההחלטה אתמו לפתוח בבדיקה התקבלה בעקבות מידע שהביא בפניי ראש אגף חקירות, מני יצחקי. מאחר שעוצמת החשדות שנגלתה לעיניי עדיין לא חצתה את רף החשד הסביר לביצוע עבירה אז עדיין אין חקירה פלילית, אלא רק בדיקה".

לדבריו, "זוהי דוגמה טובה לדרך שבה צריך לפעול באכיפת החוק. הבדיקה והבחינה היא תמיד מקצועית ויחד עם זאת לא נשפוט עד שנברר את המסד הראייתי. חשבתי שאי אפשר לגנוז את הדברים, אלא לבצע בדיקה של התשתית הראייתית הראשונית. אם החשד יתחזק נעבור לחקירה פלילית, אם הבדיקה תזים את החשד, נגנוז את זה".

מנדלבליט הדגיש כי "שלטון החוק מחייב את השתת החוק אכיפה נגד מי שמפר אותו. אין איש ואין מוסד שנמצא מעל החוק. מערכת אכיפת החוק ואני בראשה היא מקצועית ופועלת ללא פניות וללא משוא פנים. כולם שווים בפני החוק. בד בבד חייבת המערכת בזהירות רבה מתי להורות על חקירה ומתי לא להורות. גם בזו נבחנת המערכת. המבחן היחידי לפתוח בחקירה הוא מבחן החשד הסביר. באותה נשימה, בצד הזהירות לראות האם נחצה הרף של החשד הסביר לביצוע עבירה. מוטלת עליי החובה להילחם בפשע ולגלות עבירות ובחשיפת מבצען, בפרט כאשר מדובר בשחיתות שלטונית".

"לא עשינו פניית פרסה בנוגע לבדיקת פרשת הצוללות. התקבל מידע חדש. אסור לפתוח בבדיקה או חקירה על סמך ספקולציה. דברים השתנו. הגיעו דברים נוספים. אני חי מראיות", סיכם היועץ את דבריו.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *