מ"בגידה" ועד "התפרצות זעם": הטלטלה המדינית בעיני התקשורת העולמית

ההחלטה האנטי-ישראלית במועצת הביטחון והמשבר המדיני בין ירושלים לוושינגטון לא נעלמו מעיניה של התקשורת העולמית • גם הסיקור במקרה הזה התחלק, כצפוי, בין ימין ושמאל • סקירה

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

 • השכנים בחירם: מדובר בטרגדיה מתגלגלת שחייבים לעצור

  תוכן מקודם

 • תעלה דגרה ותפוך לאיש נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

ההחלטה שהתקבלה בסוף השבוע במועצת הביטחון של האו"ם בעניין ההתנחלויות העסיקה גם את התקשורת העולמית. מרבית כלי התקשורת פרשנו את ההחלטה תוצאה של היחסים הרעועים בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לנשיא ארה"ב ברק אובמה.

כך לדוגמה, בעיתון "וול-סטריט ז'ורנל" התפרסם מאמר דעה בו הגדירו את ההחלטה של הנשיא האמריקאי שלא להטיל וטו כ"התפרצות זעם אנטי-ישראלית". עוד נטען, כי מדובר בהחלטה שתגדיר את כהונתו של הנשיא אובמה, שיצא מהבית הלבן בעוד 25 יום. בכותרת הראשית נכתב, "ארה"ב הרשתה לאו"ם לגנות את ישראל".

בעיתון 'הניו יורק טיימס', המזוהה עם המפלגה הדמוקרטית והשמאל האמריקאי, נטען במאמר מיוחד בנושא, כי ההחלטה היא תוצאה של היחסים בין ראש הממשלה לנשיא האמריקאי. "ההחלטה של אובמה ביום שישי האחרון חשפה את כל המתח הקיים בין שני המנהיגים, אשר הצטבר מאז ששניהם עלו לשלטון", נכתב במאמר, שנשא את הכותרת: "התנגשות אחרונה בין אובמה לנתניהו, אחרי קונפליקט של שנים".

במאמר שהתפרסם באתר של רשת 'פוקס ניוז', רשת תקשורת הנחשבת לשמרנית וימנית נכתב כי ההחלטה של האו"ם היא "טרור דיפלומטי בחסות הנשיא אובמה".

הגדיל לעשות עיתון 'הניו יורק פוסט' שהתייחס להחלטה בעמוד השער – "ארצות הברית נותנת לאו"ם לגנות את בעלת הברית שלנו", תוך שהם מגדירים את המהלך של אובמה כ"בגידה".

במאמר שהתפרסם באתר של רשת 'פוקס ניוז', רשת תקשורת הנחשבת לשמרנית וימנית נכתב כי ההחלטה של האו"ם היא "טרור דיפלומטי בחסות הנשיא אובמה".

הגדיל לעשות עיתון 'הניו יורק פוסט' שהתייחס להחלטה בעמוד השער – "ארצות הברית נותנת לאו"ם לגנות את בעלת הברית שלנו", תוך שהם מגדירים את המהלך של אובמה כ"בגידה".

השקר הגדול של אובמה: זה מה שהוא אמר רק לפני מספר חודשים • צפו

גם באתר החדשות הצרפתי 'France 24' התייחסו למהלך וציינו גם כן כי ההחלטה היא תוצאה של היחסים בין אובמה לישראל. מאמר שהתפרסם באתר נשא את הכותרת "החלטת האו"ם: אין אהבה בין נתניהו לאובמה".

בעולם הערבי התייחסו בעיקר ל"אירוע ההיסטורי" שבהחלטת האו"ם. עם זאת, גם שם טענו כי ההחלטה היא תוצאה של מערכת היחסים בין נתניהו לאובמה.

בעיתון הלבנוני 'אל ספיר' ציינו כי מדובר באירוע היסטורי, אך הוסיפו והגדירו את החלטת אובמה שלא להטיל וטו כ"סטירה" לנתניהו. בעיתון הלבנוני 'אל-מוסת כבאל' שמו דגש על ההחלטה עצמה והגדירו אותה כ"החלטה בינלאומית היסטורית נגד ההתנחלויות, באור ירוק אמריקאי". בעיתון 'אל חיאת' התייחסו בעיקר לאירוע ההיסטורי וציינו בציניות כי מדובר ב"מתנת פרידה" של אובמה לישראל.

בנוסף, העיתונות הערבית התייחסה לעובדה שמצרים הסירה את ההחלטה מההצבעה ברגע האחרון בשל לחץ ישראלי. כך למשל הגדירו את האירוע בעיתון 'אל-ערבי אל-ג'דיד' "נכבה לדיפלומטיה המצרית", ואילו בעיתון הסעודי 'אל-עוכאז' הכותרת הייתה, "סעודיה בירכה; מצרים מתרצת".

ואיך התייחסו לאירוע בתקשורת הישראלית? העיתון 'ישראל היום' יצא בכותרת ראשית – "החלטה בזויה" ותקף בעיקר את אובמה. מנגד, ב'ידיעות אחרונות' שמו דגש על המכה שחטף נתניהו, תחת הכותרת "נקמת אובמה".

במעריב העניקו את הכותרת הראשית דווקא לנאומו המתקיף של נתניהו אמש, ואילו ב'הארץ' יצאו בכותרת "חברות מועצת הביטחון קבעו; ההתנחלויות אינן חוקיות", כשמתחת לכותרת שורת מאמרי דעה בסגנון "אמרו לו", "עכשיו באים" ו"חזק מול סנגל". מאמר אחד נוסף נשא את הכותרת "כ"ג בדצמבר", כמשקל לכ"ט בנובמבר, יום ההחלטה באו"ם על הפסקת המנדט והקמת מדינה יהודית בשטח ישראל.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell