בפעילות ח"כ מקלב: גם עובדי מדינה יוכלו להנות מאינטרנט מסונן

בעקבות תלונות רבות שהגיעו לשולחנו מצד עובדים חרדים פעל ח"כ אורי מקלב להתקנת אינטרנט מסונן גם במקומות עבודה

פניות רבות שהגיעו ללשכתם של חברי הכנסת של דגל התורה הרב משה גפני והרב אורי מקלב הלינו על כך שעובדים חרדים העובדים במשרדי הממשלה או עובדי חוץ המספקים שירותים לממשלה אינם יכולים לבקש בקרה על הרשת בסביבת העבודה שלהם – דבר אשר פוגע באמונתם ובאורח חייהם.

העובדים ביקשו לתקן את המצב הקיים ולאפשר להם לעשות את עבודתם מבלי להיחשף לתכנים ולמראות לא ראויים.

במהלך הדיונים בוועדת המדע והטכנולוגיה סביב עמדות ממשל זמין והרשתות במשרדי הממשלה פנה חברי הכנסת מקלב לגורמים האחראים על המחשוב הממשלתי ובקשו לאפשר לבקר את הרשת לעובדים אשר יגישו בקשה בנושא למנהלי המחלקות שלהם. "כל עובד צריך להיות מרוכז לעבודתו, המציאות הזו של רשת פתוחה עם תכנים כללים ככלל לא תורמת לאיכות העבודה, למוסר העבודה ולתכלית יעדי עסקתו, אלא אף מהווה מכשול והפריע לעובד" אמר חבר הכנסת מקלב לאחראיים.

יצוין כי לצורך התאמת סביבת העבודה לעובדים המבקשים זאת נדרשו פיתוחים מיוחדים והתאמות טכניות כיון שסביבת העבודה של העובד מחוברת בצורה טכנולוגית לרשת ממשלתית כללית מה שאילץ פיתוחים טכנולוגיים שיאפשרו לעובד המבקש סביבת עבודה נקיה וראויה.

נדגיש כי תחילתו של התהליך החל בתקופת כהונתו של ח"כ הרב משה גפני כיו"ר ועדת המדע והטכנולוגיה שהיא הרגולטור המפקח על פעילות הממשלה בנושאי המחשוב והטכנולוגיה לעובדי הממשלה והשירות לאזרחיה, אין ספק שבשורה זו תקל על עובדי המשרדים ויפתח את הדלתות יחד עם חוק ייצוג הולם שאושר באחרונה, לעובדים נוספים במשרדי הממשלה.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו