לקראת כינוס ועידת השלום הבינלאומית שיוזמת צרפת בחודש הבא, ועידה שישראל מתנגדת לקיומה בתוקף, ועל רקע הזעם בישראל בשל החלטת מועצת הבטיחון, מזהירה צרפת את ישראל לבל תהין לנקוט בצעדים חד צדדיים

על רקע הזעם בישראל סביב החלטת מועצת הביטחון, ולקראת כינוס ועידת השלום הבינלאומית בפריז בעוד פחות מחודש, מזהירה צרפת את ישראל והפלסטינים לבל יהינו לטרפד את פתרון שתי המדינות.

בצרפת חוששים כי ישראל המתנגדת בתוקף ליוזמה הצרפתית, תצא כעת מגדרה על מנת לשבש ולסכל את תוכניותיה של צרפת, במיוחד על רקע תגובותיה הלא פרופורציונליות לאחר ההצבעה באו"ם.

יחד עם זאת מבטיחה צרפת, כי הועידה שתתכנס, תציג תמריצים לחידוש המשא ומתן, לטובת שני הצדדים.

בישראל כאמור מתנגדים ליוזמתה של צרפת שעמדתה לאורך השנים נחשבת כמוטה מראש לצד הפלסטינים.

הצרפתים לוחצים על אובאמה: "לכנס ועידה בינלאומית גם ללא ישראל"


בנאומו של אבו מאזן אתמול בוועידת פת"ח, פיתח הראיס ציפיות באשר לועידה בצרפת ואמר, "אנחנו מקווים שהוועידה בצרפת תיצור את המנגנון לסיום ההתנחלויות הישראליות, שנמצאות על אדמות מדינתנו – ההחלטה סוללת את הדרך לוועידת השלום שנועדה להיערך בפריז בחודש הבא".

אבו מאזן התייחס להחלטת מועה"ב ואמר כי "החלטת מועצת הביטחון מוכיחה כי העולם שולל את ההתנחלויות כבלתי חוקיות, וכי הן הוקמו על אדמתנו הכבושה, כולל במזרח ירושלים".

בכיר פלסטיני אחר אמר בוועידה, כי "למרות שהחלטתה של מועצת הביטחון אינה מחייבת, שכן היא הוגשה על פי פרק 6 לאמנת האו"ם, היא פותחת את הדלת להצגת החלטה חדשה נגד ההתנחלויות במסגרת פרק 7, שדרכו יכולה המועצה גם להחליט על הטלת עיצומים בינלאומיים נגד ישראל. הוא הוסיף כי "ההחלטה מאפשרת לנו להפעיל חרם בינלאומי ומעודדת אותנו לבקש ממדינות אירופה לנקוט צעדים נגד אזרחים שיש להם אזרחות כפולה ואשר מתגוררים באזרחויות הלא חוקיות".