במידה ורה"מ ייענה להזמנה, הרי שמדובר יהיה בפעם הראשונה בהיסטוריה בה מנהיג מדינה זרה נוכח בטקס השבעה של נשיא אמריקני נבחר • בנאום שנשא הלילה אמר טראמפ: "ישראל מאוד מאוד חשובה לי - עלינו להגן על ישראל"

בארה"ב נערכים במרץ לטקס ההשבעה של הנשיא הנבחר שייערך בעוד כשלושה שבועות, כאשר עם סיום הטקס והשבעתו של 'הנשיא טראמפ', יהפוך זה באופן רשמי למנהיג המעצמה הגדולה בתבל ויש אשר צופים התחלתה של תקופה חדשה תחת הנהגה שמתעתדת לפעול בנושאים שונים בניגוד גמור לסדרי העדיפויות של הממשל היוצא במהלך שמונה השנים האחרונות.

לפי דיווח שמתפרסם ב"ניו יורק פוסט" הרי שאחד מהמסורות אותם מתכוון טרמפ לשבור מיד בטקס השבעתו, הוא הזמנתו של ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו לבוא ולהשתתף באירוע.

יצוין כי באופן מסורתי מוזמנים בארה"ב לטקסי השבעת הנשיאים, רק ראשי משלחות דיפלומטים בלבד, כאשר בכללי הטקס איננו בנמצא אפשרות שמנהיג מדינה זרה ישתתף במעמד.

העיתון מצטט את אחד מאנשי צוות המעבר של טראמפ שמגלה כי הצדדים מקיימים מגעים כל העת ועומדים בקשר שוטף, לדבריו "ישנה תכנית שנתניהו ייפגש עם טראמפ מיד עם השבעתו וכי הצדדים מדברים ביניהם כל הזמן".

במהלך נאום שנשא הלילה בפלורידה לרגל השנה האזרחית החדשה ביקר טרמפ את צעדי הממשל היוצא בתחום יחסי החוץ והאשים כי אובמה מבקש לקבע בפניו עובדות בשטח שיקשו על צעדיו הראשונים בתפקיד.

לשאלת עיתונאי השיב טרמפ, כי "ישראל מאוד מאוד חשובה לי – עלינו להגן על ישראל" והבהיר, "אינני מסכים עם צעדי הממשל היוצא בכל הקשור לישראל".