שר התחבורה והמודיעין האשים את ממשל אובמה ב"הפקרת ישראל באמצע המערכה" • "כשמדינות העולם עסוקים במאבק מול הטרור העולמי, החלטות כאלה מחלישות אותנו - בעלות ברית אינן עושות אחת לשניה דבר כזה"

נהוג לומר כי הקשר בין ישראל לארה"ב מבוסס על ערכים ואידיאלים, כמו גם על אינטרסים משותפים לשני המדינות.

שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ מגלה כעת, כי מדינת ישראל הינה "ספקית המודיעין הגדולה ביותר של ארה"ב".

לדבריו, "ראשי ארגוני המודיעין האמריקני חוזרים ואומרים כל העת שהמודיעין שהם מקבלים מישראל – גדול יותר מכלל המידע שהם מקבלים מכל בנות ברית האחרות של ארה"ב גם יחד".

בדבריו שנאמרו בראיון ל"מקור ראשון", תקף כץ את התנהלותו של הנשיא אובמה והאשים אותו לא פחות "בהפקרת ישראל באמצע המערכה. יש מערכה עולמית נגד הטרור, שארה"ב וישראל שותפות לה. החלק שלהם בברית המשותפת בינינו הוא הסיוע הביטחוני והגנה על ישראל באו"ם שבלעדיה אין לנו אחרת".

הוא התייחס להצבעה במועה"ב ואמר, כי "כשכל העולם עוסק במלחמה הזו, ברור שהחלטות כאלה שבאות להעמיד אותנו בפינה, מחלישות אותנו. בעלות ברית אינן עושות אחת לשניה דבר כזה. איננו מקבלים את ההטפה ההיסטורית ולא את העצות. במשך השנים הן לא התגלו כמועילות".

כץ לא חסך את ביקורתו על נאומו של שר החוץ ג'ון קרי וברוח ימי החנוכה ציטט את תשובת שמעון המכבי לאנטיוכוס ואמר: "ברוח ימי החנוכה", אמר השר כץ, התשובה לג'ון קרי רלוונטית גם היום. "'לא ארץ נכריה לקחנו, ולא ברכוש זרים מָשָׁלְנוּ, כי אם נחלת אבותינו אשר נכבשה בעת מן העתים בלא משפט, וכאשר היה לאל ידינו השיבונו אותה לנו'. חברים ובני ברית צריכים בעיקר לעמוד זה לצד זה. החלטותיהם ונאומיהם לא צריכים להיות מאוזנים אלא תומכים. לתמיכה בלתי מתנצלת בבני ברית יש יותר כוח. את זה לא הבינו אובמה וקרי במהלך שנות כהונתם, וכנראה שאינם מבינים גם היום".