היום: ראש הממשלה ייחקר באזהרה בחשד לקבלת טובות הנאה

לאחר מספר עיכובים ודחיות, צפויים הבוקר חוקרי להב 433 להגיע לביתו של נתניהו ולחקור אותו תחת אזהרה בחשד לקבלת טובות הנאה ומתנות יקרות ערך בסכומים גבוהים • רה"מ לחוקרים: "אתם לא מוגבלים בזמן"

 • וצומו עלי: יהודי איראן בשליחות גורלית למען עם ישראל

  תוכן מקודם

 • ניתוח לב פתוח: אם לילד חרדי בן 10 מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

 • אל תדלגו עליהם! עשרות ילדים מחכים שתקראו את זה עכשיו

  תוכן מקודם

היום זה קורה: לאחר בדיקה מקיפה, אינספור שמועות וספקולציות (וגם כמה דחיות מצידו של נתניהו) יתייצבו חוקרי להב 433 במעון ראש הממשלה בירושלים ויחקרו תחת אזהרה.

החקירה תתמקד בחשד לקבלת טובות הנאה בהיקפים גדולים משני אנשי עסקים בארץ ובחו"ל. בערוץ 2 דווח אמש כי נתניהו הבהיר לחוקרים שחקירתם לא תוגבל בזמן.

במשטרה נערכים לחקירה מסוג שונה. בשל לחץ הזמנים, ולהבדיל מנחקרים אחרים, כבר בחקירה הראשונה – שצפויה להיות גם החקירה המרכזית – מתכוונים במשטרה להטיח בנתניהו את כל החשדות שיש להם ולקבע אותו על גרסה ראשונית. כך מדווח באתר ווינט.

דרשוביץ': "חקירת נתניהו נוצרה על ידי התקשורת – זו סכנה לדמוקרטיה"

לכן, ההערכה היא שנתניהו ייחשף לכל חומרי הבדיקה שאספו החוקרים במהלך החודשים האחרונים כבר באותה חקירה ראשונה. זאת הסיבה שבמשטרה מעוניינים שיהיו ברשותם יותר מארבע שעות לחקור את ראש הממשלה, ולא לקיים חקירה קצרה של שעתיים.

אמש נחשף כי אחד מ-50 העדים שנחקרו והעידו בפרשה הוא המיליארדר רון לאודר. נשיא הקונגרס היהודי נקרא באוקטובר האחרון על ידי אנשי יחידת להב 433 למסור עדות בעניין בדיקת המשטרה על ראש הממשלה, בעת שהגיע להלוויית הנשיא התשיעי שמעון פרס. לאודר עוכב אז על ידי החוקרים לאחר שנחת בישראל.

עו"ד הלנה ביילין מסרה בנוגע לכך: "לבקשת המשטרה מסר לאודר עדות קצרה בתאריך 28/9. לאודר לא נחקר מעולם תחת אזהרה, אלא מסר עדות בלבד. מאותו מועד מתן העדות, יומיים לפני הלוויית שמעון פרס, לא התבקש שוב לאודר לתת עדות נוספת בארצות הברית".

למרות ההצהרות האופטימיות: לנתניהו יש סיבות טובות לדאגה אמיתית

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן