ללא הגבלת זמן: חוקרי להב 433 יעמתו את נתניהו עם הממצאים נגדו

חוקרי להב 433 יגיעו אחה"צ למעונו של רה"מ ויעמתו אותו עם שלל הממצאים שנאספו נגדו בחודשים האחרונים • בשל החקירה: נתניהו לא ישתתף בהלוויתו של שר המשפטים לשעבר וידידו הקרוב, יעקב נאמן • גם יאיר נתניהו צפוי להחקר

חקירתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, תתקיים אחה"צ במעונו הרשמי בירושלים. בשל החקירה צפוי רה"מ שלא להשתתף בהלווית חברו הקרוב, שר המשפטים לשעבר יעקב נאמן.

בתוך כך, גורמים המקורבים לחקירה מדווחים כי גם בנו של רה"מ, יאיר, עשוי להחקר היום באותה פרשה.

החקירה תתמקד בחשד לקבלת טובות הנאה בהיקפים גדולים משני אנשי עסקים בארץ ובחו"ל. בערוץ 2 דווח אמש כי נתניהו הבהיר לחוקרים שחקירתם לא תוגבל בזמן.

במשטרה נערכים לחקירה מסוג שונה. בשל לחץ הזמנים, ולהבדיל מנחקרים אחרים, כבר בחקירה הראשונה – שצפויה להיות גם החקירה המרכזית – מתכוונים במשטרה להטיח בנתניהו את כל החשדות שיש להם ולקבע אותו על גרסה ראשונית. כך מדווח באתר ווינט.

דרשוביץ': "חקירת נתניהו נוצרה על ידי התקשורת – זו סכנה לדמוקרטיה"

לכן, ההערכה היא שנתניהו ייחשף לכל חומרי הבדיקה שאספו החוקרים במהלך החודשים האחרונים כבר באותה חקירה ראשונה. זאת הסיבה שבמשטרה מעוניינים שיהיו ברשותם יותר מארבע שעות לחקור את ראש הממשלה, ולא לקיים חקירה קצרה של שעתיים.

אמש נחשף כי אחד מ-50 העדים שנחקרו והעידו בפרשה הוא המיליארדר רון לאודר. נשיא הקונגרס היהודי נקרא באוקטובר האחרון על ידי אנשי יחידת להב 433 למסור עדות בעניין בדיקת המשטרה על ראש הממשלה, בעת שהגיע להלוויית הנשיא התשיעי שמעון פרס. לאודר עוכב אז על ידי החוקרים לאחר שנחת בישראל.

עו"ד הלנה ביילין מסרה בנוגע לכך: "לבקשת המשטרה מסר לאודר עדות קצרה בתאריך 28/9. לאודר לא נחקר מעולם תחת אזהרה, אלא מסר עדות בלבד. מאותו מועד מתן העדות, יומיים לפני הלוויית שמעון פרס, לא התבקש שוב לאודר לתת עדות נוספת בארצות הברית".

למרות ההצהרות האופטימיות: לנתניהו יש סיבות טובות לדאגה אמיתית

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *