הח"כ שחשוד בהברחת טלפונים סלולאריים לאסירים ביטחוניים הושעה מדיוני המליאה והוועדות, אך זכות ההצבעה ושכרו לא נשללו • בכנסת מקדמים יוזמה לשלול ממנו גם את השכר

ועדת האתיקה החליטה להרחיק את חבר הכנסת באסל גטאס מדיוני הכנסת והוועדות לתקופה של שישה חודשים, זאת בעקבות החשדות החמורים נגדו. "הוועדה סבורה כי המעשה לגביו נחקר ח"כ גטאס, של החדרת טלפונים סלולאריים וחומר נוסף לאסירים ביטחוניים בבתי הכלא, מהווה עבירה על כללי האתיקה", נאמר בהחלטת הועדה.

למרות זאת, גטאס ימשיך להנות ממשכורת של ח"כ ומזכות הצבעה, מה שגורם למרמור גדול בקרב חלק מהח"כים.

ח"כ דוד ביטן (ליכוד) וח"כ יעקב פרי (יש עתיד) קוראים לועדה "להשתמש בסמכויותיה ולהורות על עונשים במלוא חומרת הדין, לרבות שלילת שכר ותשלומים ומניעת הגעת ח"כ גטאס לדיוני הוועדות ולדיוני המליאה עד לתום ההליך הפלילי נגדו".

"מעשים העלולים להביא לפגיעה בביטחון המדינה ואזרחיה הם מהמעשים החמורים ביותר שיכול חבר כנסת, נבחר ציבור, לעשות. במעשיו יש משום בגידה חמורה במדינת ישראל ובציבור כולו. לא ייתכן כי נבחר ציבור ינצל את מעמדו וחסינותו לצורך מעשי פשע חמורים ובמקביל ימשיך להוות חלק מבית המחוקקים ולקבל שכר מהכסף של הציבור כולו. לא יעלה על הדעת שאזרחי המדינה יממנו מכיסם את משכורתו של ח"כ גטאס הפועל כדי לפגוע בהם", אמר ח"כ פרי בדיון.

חברו לסיעה, ח"כ מיקי לוי, הוסיף: "ח"כ גאטס דרס בצורה הבוטה והגסה ביותר את כל כללי האתיקה הנדרשים והפר את חובת האמונים שלו לכנסת ישראל ולציבור הישראלי בכלל ולציבור בוחריו בפרט. אסור לנו לחזור על מקרה עזמי בשארה, בן דודו של ח"כ החשוד, שלאורך הליך חקירתו ואף חודש ימים מיום בריחתו מהארץ ועד התפטרותו מהכנסת, נהנה בשארה ממלוא זכויותו כנבחר ציבור וזאת על אף שמעל במחויבותו כנבחר ציבור ואף עשה שימוש בחסינות שמוקנית לו מתוקף תפקידו על מנת לבצע את העבירות בגינן הואשם, זאת בדומה למקרה שלפנינו".

במשטרה מעריכים: "לגטאס היסטוריה של הברחות למחבלים בבתי הכלא"