"לצערינו, אלו חברי הכנסת של 'יש עתיד' המובילים ברדיפת בתי הדין ורדיפת הממסד הרבני, בחקיקה נגד דת והלכה ובהבאשת ריחה של היהדות, ומצד שני הם שזוכים לתמיכת הציבור הרחב, שיש בו הרבה יותר קרבה למסורת ולשורשיות שלנו"

חבר הכנסת אורי מקלב, התייחס לממצאי הסקרים האחרונים שבאופן עקבי מצביעים על זינוק עד כדי הכפלת כוחה של מפלגת 'יש עתיד' בבחירות הבאות.

בראיון לערוץ 7 אומר מקלב, כי "הנושא הזה צריך להדליק נורה אדומה. כל סקר בשלב זה אמינותו פחותה כי המרחק רב, אבל רואים מגמה מסוימת – זה ש'יש עתיד' היא רלוונטית זה מדאיג, ואם מדובר בה כמפלגת שלטון זה בוודאי מדאיג יותר".

מקלב מתייחס לעובדה כי בכלל הסקרים האחרונים, העליה בכוחה של 'יש עתיד' נובעת מירידה בכוחה של 'המחנה הציוני', הוא מביע תקווה כי 'המחנה הציוני' חפצי חיים ויפעלו לעצירת הזליגה בדרך כלשהי".

לדבריו, לפיד נוהג בחכמה כאשר הוא מציג עצמו בפני הציבור הכללי, כמי שמגלה קרבה והערכה לציבור החרדי לאחר שכביכול ערך חשבון נפש על מעלליו כלפי אוכלוסיה זו, בקדנציה הקודמת.

"זה חשוב לדימוי שלו כדי לעלות בסקרים. הוא שם דגש ומאמץ בתחום הזה, כי הציבור הכללי לא רוצה אותו כמפלגת שנאה למרות שהוא כזה".

אך אין זה מספיק מבהיר מקלב, "מה שיוכיח אלו המעשים בשטח ולא המילים המצועצעות".

"לצערינו", אומר מקלב "אלו חברי הכנסת של 'יש עתיד' המובילים ברדיפת בתי הדין ורדיפת הממסד הרבני, בחקיקה נגד דת והלכה, בהבאשת ריחה של היהדות, ומצד שני הם אלו הרוצים את הציבור הרב שיש בו הרבה יותר קרבה וחיפוש אחרי שורשים וקרבה למסורת ולשורשיות שלנו".

ח"כ מקלב מודה כי אין לציבור החרדי כרגע מענה לתופעה ששמה 'לפיד', "אני לא יודע להגיד שיש לי מענה עכשווי כיצד נכון להתמודד, אבל אני בהחלט רואה בזה בעיה" ומוסיף, כי בעוד יש מי ש'יש עתיד' מצטיירת בעיניו כמפלגת מרכז, אך במבט שלנו זה לא רק ימין ושמאל, אלא יש כאן מפלגה שלראשונה מאז קום המדינה שללה זכויות מאזרחים, רדפה את הציבור החרדי והדתי בכל החקיקות, לא רק בנושא מוסדות החינוך. גם בנושא הדיור, גם שם הם הכניסו אפליה בזכויות נותנים אפילו למסתננים. פעלו באכזריות מול ילדים, נשים עבודות, מול כולם מעבר לנושא המערכתי של נושאי דת ומדינה".