בשורה לעולם התורני בצפת: מחיקת חובות של קרוב ל-10 מיליון ש"ח

בתי הכנסת ומוסדות התורה בעיר הקודש צפת צברו במהלך השנים חובות על גבי חובות, שהאמירו לסכום אסטרונומי שהפך למעמסה בלתי אפשרית על הגבאים ובאי בית ה' • חבר העירייה הרב אליעזר לזר שינס מותניים, והשבוע סוף סוף הוא זכה לברך על המוגמר • JDN עם כל הפרטים

הישג אדיר לעולם התורה: לאחר יותר משנה וחצי של תהליכים ביוקרטיים ומאמצים רבים מצד עסקני היהדות החרדית בעיר צפת, אושר מחיקת חובות של מוסדות התורה ובתי הכנסת בעיר בהיקף של קרוב ל-10 מיליון ש"ח.

במכתב ששיגר חבר מועצת העיר צפת ונציג אגודת ישראל בעיר אליעזר לזר לגזבר עיריית צפת וליועץ המשפטי של העירייה, הוא ביקש למחוק את החובות ההיסטוריים שהצטברו במהלך שנים. "מדובר בגופים ועמותות שאין באפשרותם לשלם חובות אלו – ופועלות רבות למען העיר ותושביה". כתב לזר.

ביום שישי האחרון, לאחר התערבות של גורמים ממשלתיים בכירים ועסקנים גדולים, אישרו במשרד הפנים את מחיקת החובות לבתי הכנסת והמוסדות בעיר.

חבר עיריית צפת אליעזר לזר אומר כי התודות נזקפות לשמם של שר הבריאות יעקב ליצמן, משה מדר גזבר עיריית צפת, יגאל טרבלסי היועץ המשפטי של עיריית צפת, דוד יהודה מנהלת מחלקת הגבייה בעיריית צפת, ואילן שוחט ראש עיריית צפת.

מנהלי המוסדות וגבאי בתי הכנסת בעיר אומרים לנו כי "מדובר בבשורה ענקית למוסדות התורה והחסד ותיקון עוול שנמשך שנים ארוכות – תודה רבה להרב אליעזר לזר וצוות לשכתו על הכל".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן