במשך 3 שעות השיב נתניהו לשאלות של חוקרי להב 433 שע"פ ההערכות עימתו אותו עם העדויות והממצאים נגדו • המשטרה: "לא ניתן למסור פרטים בשלב זה" • מוקדם יותר הצהיר נתניהו: "המתינו עם החגיגות. לא יהיה כלום"

לאחר 3 שעות של חקירה עזבו הלילה (שני) חוקרי להב 433 את מעונו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ברחוב בלפור בירושלים.

החוקרים חקרו את נתניהו בחשד לקבלת טובות הנאה בהיקפים גדולים מאיש עסקים בארץ ומאיש עסקים בחו"ל, כשע"פ הנוהל המקובל ניתן להעריך שראש צוות החוקרים הזהיר את נתניהו כי הוא נחקר כחשוד בפרשה.

מוקדם יותר העריכו גורמים המקורבים לחקירה כי כי יש בידי החוקרים ממצאים ועדיויות שעשויים להפתיע את ראש הממשלה. ההערכה נוספת מדבת על כך שכבר בזמן הקרוב יוזמן רה"מ לחקירה נוספת.

מהמשטרה נמסר: "יחידה ארצית של משטרת ישראל חקרה הערב באזהרה את ראש ממשלת ישראל,  מר בנימין נתניהו, בחשד לקבלת טובות הנאה לכאורה. החקירה נמשכה כשלוש שעות במעון ראה"מ בירושלים. מטבע הדברים מעבר לכך לא ניתן למסור פרטים נוספים בשלב זה".

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט צפוי לפרסם בקרוב הודעה חלקית בנוגע לחשדות העומדים במרכז הפרשה.

הקונספירציה: "נתניהו יפזר את הכנסת כדי להתחמק מחקירה"

בתמונות: צוות החוקרים מגיע לביתו של רה"מ. צילומים: הדס פריש – פלאש 90

F170102HP27

F170102HP28

F170102HP30

F170102HP29
כזכור, נתניהו התייחס בצהריים לחקירתו הצפויה. "אנחנו שמים לב לפרסומים בתקשורת", אמר נתניהו, "אנחנו שומעים את הרוח החגיגית והרוח המנשבת באולפני הטלוויזיה, במסדרונות האופוזיציה – חכו עם החגיגות, אל תמהרו. אמרתי לכם ואני חוזר ואומר לכם – לא יהיה כלום כי אין כלום. אתם תמשיכו להפריח בלונים עם אוויר חם ואנחנו נמשיך להוביל את מדינת ישראל".

שר החינוך נפתלי בנט אמר בישיבת הבית היהודי כי הוא מקווה שהחקירה של נתניהו לא תפיל את הממשלה הנוכחית. "ראש הממשלה לא צריך להתפטר רק בגלל שהתחילה חקירה. חקירה יכולה להיגמר בלי כלום. יש חשיבות גדולה מאוד ליציבות של ממשלות במדינת ישראל, חשוב שממשלות תתקיימנה ארבע שנים. לוקח לנו זמן להיות אפקטיביים, וזאת ממשלה לאומית טובה".