דריכות לקראת הכרעת הדין במשפט אזריה: המשפחה תוקפת את הרמטכ"ל

הפרשה שטלטלה את המדינה בחודשים האחרונים תגיע מחר לאחד הרגעים הדרמטיים ביותר שלה, עם פרסומה של הכרעת הדין בעניינו של החייל היורה • חילופי ההאשמות הבוקר בין הרמטכ"ל למשפחת אזריה • היערכות לקראת המחאה מחר

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

 • השכנים בחירם: מדובר בטרגדיה מתגלגלת שחייבים לעצור

  תוכן מקודם

 • סובלים מכפייתיות? זה שווה לכם הרבה כסף

  תוכן מקודם

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

דריכות והיערכות: משפטו של החייל היורה, אלאור אזריה, יגיע מחר לאחד מרגעיו הדרמטים ביותר, כאשר שופטי בית הדין הצבאי יפרסמו את הכרעת הדין בעניינו. כפי שזה נראה כרגע, תהא ההכרעה אשר תהא, לא יהיה מדובר בסוף פסוק מאחר וגזר הדין צפוי להינתן רק בהמשך – כשבמקביל או התביעה או ההגנה צפויות לערער על ההחלטה.

מטה המאבק למען אלאור אזריה נערך להפגנת המונים מחר מחוץ לאולם הדיונים ובמשטרה נערכים בכוחות מתוגברים למחאה שעלולה לגלוש לפסים אלימים. כאן ב-JDN נעביר דיווחים ועדכונים שוטפים לאורך כל הבוקר, מחר.

בתוך כך, הבוקר התייחס הרמטכ"ל גדי אייזנקוט לנושא ואמר: "הבלבול שחל בשיח בחברה הישראלי בין גבר בן 18 לבין הילדון של כולנו שהתבלבל ונחטף או… (אייזנקוט לא פירט. א.ב.ד.) זה שיח שפוגע בדרישה שלנו מחיילי צה"ל. בדברים הבסיסיים ביותר".

לדבריו, "אנחנו בוחרים לעשות הפרדה בין השיח הפיקודי לציר החקירה. אני מודע לשיח הציבורי ולשיח האינטרנטי הער", אולם על מפקדי צה"ל לבחור בצד המקצועי והפיקודי…אני לא נבחר ציבור, מינתה אותי הממשלה. אני לא צריך לבדוק מה מצבי בעזרת סקרים".

"אני דורש מחיילי צה"ל ומהמפקדים לפעול לפי סוף מעשה במחשבה תחילה, להקדיש מחשבה למה הדבר הנכון לעשותו, ואותו לבצע בנכונות ובנחישות יחד עם ההבנה שלא מובנת בידי חלק מהפרשנים וחלק מהציבור – שיש בתי דין שמחפשים לעשות צדק", סיים אייזנקוט את דבריו.

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

בתגובה לדברים נמסר ממשפחת אזריה: "ערב לפני הכרעת משפטו של אלאור אזריה מוצא מקום הרמטכ"ל עוד פעם להתערב בצורה בוטה ואומר שילד בן 18 שמתגייס הוא לא הילד של כולנו. אמת, הוא לא הבן של כולנו, אבל הוא חייל של כולנו. והרמטכ"ל, גם באמירה הזו שוב כופר במשוואה הכל כך ברורה לכולם, שאנו שולחים את היקר לנו מכל לידיהם של מפקדים הראויים כל כך. הכרעת הדין מחר היא לא רק של אלאור אזריה, אלא של כל החיילות והחיילים. האם הצבא יעמיד את שלומם בראש סדר העדיפויות, או שפני הצבא השתנו? אלאור אזריה הוא החייל של כולנו. אנחנו מחויבים להחזיר הביתה את החייל ששלחנו לקרב".

בסביבת אזריה מאשימים: "התובע נדב ויסמן חרג מסמכותו"

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell