נתניהו פנה לשגרירי המדינות וביקש את עזרתם נוכח כוונת צרפת להפוך את ההחלטות שיתקבלו בוועידה, להחלטה נוספת במועצת הביטחון • "זה אמנם יעסיק אותנו רק בשבועיים הקרובים, אך עלינו לצלוח את זה"

רה"מ נשא הערב דברים בכנס שגרירים בירושלים במהלכה תקף את ה"יוזמה הצרפתית" הצפויה לקבל רוח גבית בימים הקרובים, עם כינוסה של "ועידת שרי החוץ" פרי יוזמתה של צרפת, שמטרתה לכפות על ישראל והפלסטינים הסדר העומד בסתירה אל מול האינטרסים הביטחוניים של מדינת ישראל.

במהלך הכנס הכריז רה"מ, כי "ועידת פריז היא ועידת סרק".

רה"מ התייחס לדיווחים כי בכוונת צרפת להפוך את ההחלטות שיתקבלו בוועידה, להחלטה נוספת במועצת הביטחון, והגיב כי "זה כבר לא סרק. והסימנים לכך הם לא מעטים".

רה"מ הבהיר, כי "המאמץ הראשון שאנחנו עסוקים בו כרגע זה למנוע החלטת או"ם נוספת, החלטה נוספת של מועצת הביטחון וכן למנוע גם החלטת קוורטט".

נתניהו פנה לשגרירים ואמר, "אנו משקיעים בזה מאמץ מדיני גדול – וזה גם צריך להיות המאמץ העיקרי שלכם בימים הקרובים".

"זה לא ייקח הרבה זמן אבל זה יעסיק אותנו בשבועיים הקרובים וצריך להצליח. זה הדבר החשוב ביותר, המיידי". הבהיר רה"מ.

כזכור, רה"מ הודיע כי הוא מסרב להזמנתו של ראש ממשלת צרפת לבוא ולהשתתף בפגישה יחד עם נשיא הרש"פ אבו מאזן מיד עם סיום ועידת שרי החוץ.

ב'ועידה לשלום' שיוזמת צרפת, צפויים להשתתף שרי חוץ ודרגים דיפלומטיים בכירים מכ- 70 מדינות, כאשר הוועידה הוקדמה לימים אלו בשל לחץ הפלסטינים מתוך מטרה להספיק ולהעביר את ההחלטות שיתקבלו בה עדיין תחת כהונתו של אובמה.