במפלגת "הבית היהודי" הרואים בבחירת טראמפ לנשיאות הזדמנות היסטורית עבור מדינת ישראל לחולל מהלכים דרמטיים לביצור ביטחונה, מביעים חשש לנוכח הרפיסות שמגלים גורמים שונים בממשלה ובראשם ליברמן שבעצמו הגיש הצע"ח דומה

על רקע כוונת מפלגת "הבית היהודי" להגיש הצעת חוק לסיפוח מעלה אדומים, משיב שר הביטחון אביגדור ליברמן כי מהלך כזה רק יגרום לנזק מדיני ולא יתרום כלום לביטחונה של ישראל.

ב'בית היהודי' מתכוונים בשבועות הקרובים להגיש הצעת החוק לסיפוח מעלה אדומים, כתגובה להחלטת מועצת הביטחון של האו"ם נגד ההתנחלויות ולאי הטלת הווטו האמריקני בענין.

בבית היהודי מבקשים להזכיר לליברמן כי היה זה הוא, שהגיש בעבר הצע"ח בכנסת בעד סיפוח מעלה אדומים. לדברי גורמים במפלגה, "במקום לדבר ולברבר, שיתמקד בעצת משכורות המחבלים ויטפל בהנייה כפי שהבטיח כשישב באופוזיציה".

אמש צוטט ליברמן כמי שאמר בכנס פוליטי סגור, "כל יום אני שומע פסטיבל על החלת הריבונות אבל בסוף לא יוצא מזה כלום. הם גורמים נזק מדיני. הכל כלאם פאדי".

ליברמן תהה, "איזו חוכמה יש בזה? זה לא תורם כלום" והוסיף, כי "אין צורך להתגרות בכח – וכי הדבר רק ירים להנחתה לכל אויבנו".

גם השר צחי הנגבי הבהיר אתמול כי יתנגד ליוזמת "הבית היהודי" לסיפוח העיר, לדבריו, "אין זו הזמן והעת לכך".

בבית היהודי זועמים, וחוששים מפספוס ההזדמנות שנקרתה לפתחה של מדינת ישראל, לחולל מהלכים דרמטיים לביצור בטחונה, מהלכים שלא היו מתאפשרים בימים כתיקונם, דווקא בעת הזאת בו טרמפ נבחר לשמש כנשיא.

נזכיר, כי רק לפני מספר חודשים הייתה זו דמותו של הנשיא התשיעי שמעון פרס, שהשתתפה בקמפיין שהובילו עיריית מעלה אדומים יחד עם ארגוני ימין למען סיפוח העיר, ביטויים מן העבר של פרס בעד מעלה אדומים ודבריו כי "מעלה אדומים יבטיח את ביצור ירושלים", שולבו במהלך הקמפיין.