היועהמ"ש החליט: כתב אישום נגד ח"כ באסל גטאס

היועה"מ עדכן הבוקר את יו"ר הכנסת על כוונתו להגיש כתב אישום, נגד חבר הכנסת באסל גטאס בחשד להברחת טלפונים סלולריים למחבלים הכלואים בבתי הכלא • התקנון מאפשר כעת לגטאס, לבקש מהכנסת הארכת חסינות זמנית מפני העמדה לדין

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע הבוקר ליו"ר הכנסת על בכוונתו להגיש כתב אישום נגד חבר הכנסת באסל גטאס החשדו בהרחת טלפונים סלולריים למחבלים השוהים בבתי הכלא בישראל.

למכתבו צירף היועץ את טיוטת כתב האישום נגד גטאס כפי שמצא לנכון לאשר.

על אף שהכנסת הסירה זה מכבר את חסינותו של גטאס לשם חקירתו במשטרה, הרי שעל פי התקנון ניתנת כעת לח"כ גטאס האפשרות לבקש מהכנסת להאריך ב- 30 יום את חסינותו מפני העמדה לדין.

כזכור, ביום ראשון השבוע, הוגש לבית המשפט כתב אישום נגד אסעד דקה, אחיו של המחבל ואליד דקה השפוט לעונש של מאסר עולם בגין רצח החייל משה תמם, בחשד כי הוא זה שהעביר לידי ח"כ גטאס את הטלפונים הסלולריים אותם הסליק לכלא קציעות.

על פי כתב האישום, ב-18 בדצמבר פגש אסעד את ח"כ גטאס בתחנת דלק "דור אלון" בכביש 6 לכיוון צפון, שם העביר לו 4 חבילות המכילות 12 טלפונים ניידים, 16 כרטיסי סים וציוד נוסף על מנת שח"כ גטאס יכניס אותם לכלא. בהמשך אותו יום, נכנס ח"כ גטאס לכלא עם הציוד, שם פגש את האסיר והעביר לו מסמכים. בהמשך, נפגש גטאס עם אסיר אחר, באסל ביזרה, לו העביר את ציוד התקשורת.

מנדלבליט גטאס הודעה על כתב אישום

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *