רה"מ נחקר לראשונה בפרשה הנוספת – אישיות בכירה נחקרה בימים האחרונים

לראשונה נחשף ראש הממשלה לפרטי החקירה השניה המכונה "תיק 2000" ונאלץ להשיב לשאלות קשות • החוקרים ניסו להבין מה עומק הקשרים בין נתניהו למילצ'ן • וגם - על האיפול התקשורתי שגזרו היועה"מ והמפכ"ל בנוגע לפרסום פרטי החקירה

 • טעים להתחדש - שוקו תנובה באריזה חדשה! שוקו תנובה הטעים שכולנו מכירים, באריזה ומתכון חדשים!

  תוכן מקודם

 • 40 שנה ראשי הישיבות מתכנסים לכבודה של תורה

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

בתום 5 שעות! הסתיימה לה חקירתו השנייה באזהרה של ראש הממשלה במעונו הרשמי אמש.

בסיום החקירה פרסמה המשטרה הודעה ולפיה, לראשונה נשאל נתניהו גם בעניין הפרשה הנוספת שפרטיה אינם ידועים, וכי ביומיים האחרונים נחקר חשוד נוסף בפרשה. מעבר לכך, לא נמסרו פרטים נוספים.

גם כעת, כמו לאורך הימים האחרונים, לא ניתן לפספס את אכזבת העיתונאים וכתבי הפלילים המשמיעים את קולם בקול נהי ודאגה לדמוקרטיה על שאינם מצליחים למלאות אחר עבודתם העיתונאית ולספק לקוראיהם, אף פרט מהותי מתוך חדרי החקירות, מעבר ל"סיגרים המוערכים בשווי של מאות אלפי שקלים" ו"שמפניה ורודה".

גם על שמות החוקרים וזהותם התעוררה מחלוקת בין 2 היומונים "ידיעות" ו"הארץ".

היה זה כאשר שישי האחרון פרסם הכתב לענייני משטרה של "הארץ", יניב קובוביץ', כתבת פרופיל על "הקצין שיחקור את ראש הממשלה".

"תפוח האדמה הלוהט ביותר שהחזיקה המשטרה בשנים האחרונות צפוי להתגלגל בימים הקרובים לידיו של איש אחד: סנ"צ שלמה (מומי) משולם מיאח"ה, קבע קובוביץ'".

"אלא שקוראי "ידיעות" קיבלו באותו יום שלושה שמות שונים לגמרי. "בצמרת אגף החקירות כבר בחרו ככל הנראה את שלושת החוקרים שיופקדו על החקירה הרגישה", דיווחו הכתבת לענייני משפט, טובה צימוקי, והכתב לענייני פלילים, אלי סניור.

הבוקר למשל, מציין בן כספית בטורו ב'מעריב', כי "לחוקרים יש הוכחות שאיש העסקים ארנון מילצ'ן ספק הסיגרים והשמפניות, קיבל תמורה מנתניהו. כאשר אחד הסימנים זה הדיון בכנסת על 'ערוץ 10'".

בן כספית הידוע בעוינותו ותיעובו לכל אשר השם "נתניהו" נודף ממנו, מוסיף בידענות 'מעושה', כי "כולם כבר מחכים לפרשה "הגדולה" שמחזיקים החוקרים, היא תהיה מרתקת".

העיתון 'ידיעות' מדווח הבוקר, כי פרקליט הצמרת עו"ד ויינרוט המייצג את נתניהו בפרשה, נקרא לדגל כבר לפני שלושה שבועות. הוא הוזמן היות ופרקליטיו הוותיקים של נתניהו, עורכי הדין מולכו ושמרון מנוטרלים בגלל שמצויים 'בבדיקה' במשטרה בפרשות הצוללות והספינות.

לדברי ידיעות אמרו החוקרים לרה"מ, כי "כשוינרוט בתמונה הוא מקדים אותנו בכמה צעדים".

"החוקרים ניסו להבין מה עומק הקשרים בין נתניהו למילצ'ן. בין הסיגרים היקרים שסיפק מילצ'ן: 'קוהיבה סיגלו', 'טרינידר' ו'מונטה כריסטו'. לרעיית רה"מ סיפק משקה יקר מיוחד 'שמפניה ורודה'.

ניתן להעריך כי במשטרה אין שוללים את האפשרות כי טובת ההנאה שקיבל מילצ'ן שהחזיק בעבר בחלק ממניות ערוץ 10, מצוי בעובדה כי רה"מ בשבתו כשר התקשורת, החליט לבסוף שלא לסגור את הערוץ.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן