העובד תועד בחשאי ע"י תחקירן של ערוץ 'אל ג'אזירה' כשהוא מציע לפעול נגד אחד מחברי הפרלמנט הפועלים נגד ישראל בעולם • בשבוע הקרוב צפויה הרשת לפרסם תחקיר נרחב סביב "ההשפעה הישראלית על הממלכה הבריטית"

כלי תקשורת בבריטניה מדווחים על פרשה בה מעורב עובד בשגרירות הישראלית בשם שי מסוט, שניסה 'להפיל' את חבר הפרלמנט אלן דאנקן המשמש כסגן שר החוץ הבריטי, הידוע בעמדותיו הקיצוניות נגד ישראל.

בסרטון נראה מסוט כשהוא נפגש עם מריה סטיריזולו המשמשת כעוזרת שר החינוך היהודי של בריטניה רוברט חלפון באירוע כלשהוא, כאשר לפגישה מצטרף גם תחקירן אל ג'אזירה שהתחזה לחבר בארגון הפרו ישראלי "ידידי ישראל בלייבור", התחקירן הזדהה בשם רובין הארו.

לפי הדיווח ב"וואלה", במהלך הפגישה תוך שהם דנים בדרכים בהם ניתן לגרום לשר החינוך הפרו ישראלי להצליח, פנה מסוט לגב' סטריזולו ומציע להעביר לה כמה שמות של חברי פרלמנט שיש 'להפיל', בשל עוינותם לישראל תוך שהוא מציין את דאנקן לדוגמא.

"הוא עושה הרבה בעיות", נשמע מסוט אומר בתיעוד. "הוא מתנגד למדיניות החוץ של ישראל, ומשפיע על מדיניות החוץ בממשל הבריטי בגלל ששר החוץ בוריס ג'ונסון אינו עושה את עבודתו".

עוד הציע העובד כמיליון פאונד לשם שכנוע חברי פרלמנט פרו ישראלים להגיע לביקור בישראל.

בעקבות הדיווחים, פרסמה שגרירות ישראל בבריטניה הודעת התנצלות רשמית ולפיה, "ההערות הושמעו מפי עובד שגרירות זוטר שאינו דיפלומט ישראלי והוא יסיים את תפקידו תוך זמן קצר".

שגריר ישראל בבריטניה מרק רגב שוחח עם סגן שר החוץ הבריטי והביע בפניו התנצלות כשהוא מבהיר כי נעשה דבר שאינו מקובל והדבר אינו מייצג את ישראל.

שר החוץ הבריטי בוריס ג'ונסון מסר כי "ההערות אינן מייצגות את עמדת ממשלת ישראל או את עמדת השגרירות הישראלית, לישראל ולבריטניה יחסים חזקים ואנו רואים את האירוע כסגור".

לפי הדיווח ב"וואלה", בחודש שעבר קיבלו שורה של ארגונים פרו-ישראליים בבריטניה בקשות לתגובה מרשת "אל גז'ירה", עם שאלות לגבי פעילותם בתקופה שבין אפריל לאוקטובר 2016. גורמים המעורים בנושא, שהעדיפו לא להזדהות, אמרו לוואלה! NEWS כי בתקופה זו הצטרף לפעילות איש שהציג עצמו תחת השם רובין הארו, שהזדהה כחצי אנגלי וחצי צרפתי ואמר כי התגורר במשך שנה בישראל. הארו התחזה לפעיל ממפלגת הלייבור ובארגון "ידידי ישראל בלייבור LFI – LABOUR FRIENDS OF ISRAEL". לטענת הגורמים, הפעיל קיים פגישות עם כל הארגונים היהודיים המשמעותיים בבריטניה, בתיווך השגרירות, ואף נכח באירוע של השר לעניינים אסטרטגיים גלעד ארדן במהלך ביקור בלונדון בספטמבר האחרון.