יש לו גם מדינה לנהל: בצל החקירות וההקלטות מביע רה"מ חשש מפני מה שצפוי לישראל במועצת הביטחון בימים שנותרו עד לסיום כהונת אובמה: "אנחנו עושים מאמץ גדול מאוד כדי למנוע אותה"

חקירות? הקלטות? בפתח ישיבת הממשלה השבועית רה"מ להתייחס למספר נושאים שעל סדר היום, במרכזם: התכנית לפיתוח הצפון, סל הבריאות והמצב הדמדיני.

על התכנית לפיתוח הצפון: "אנחנו נאשר היום ונוציא לדרך את תכנית הממשלה לפיתוח הצפון. התכנית היא בהיקף של כחמישה-עשר מיליארד שקלים והיא נותנת מענה לצרכים רבים. היא מקדמת מקומות עבודה, חינוך, בריאות, עסקים קטנים, תעשייה מתקדמת, תשתיות, תיירות – בעצם בהיקף גדול מאוד אנחנו עושים כאן מה שעשינו בדרום. כפי שדאגנו לדרום והזנקנו אותו קדימה, כך אנחנו דואגים היום לצפון ומזניקים אותו קדימה. אני מבקש להודות לעמיתיי, לך שר הגליל הנגב והפריפריה ושר הפנים אריה דרעי, ולשר האוצר משה כחלון ואנשיהם, וגם לך, אלי גרונר, על העבודה הקשה בנושא הזה.

על סל התרופות: היום נאשר הרחבת סל התרופות במאות מיליוני שקלים. לסל התרופות הזה ייכנסו הרבה תרופות מצילות חיים, טכנולוגיה חדשה שאנשים רבים מייחלים לה. בנוסף, אנחנו מרחיבים את טיפול השיניים מגיל 14 ל-15. כל פעם זה מטפס ועוד היד נטויה".

על המצב המדיני: "אנחנו נמצאים כמה ימים בלבד לפני הוועידה בפריז וימים ספורים אחריה הדיון במועצת הביטחון. אנחנו עושים מאמץ גדול מאוד כדי למנוע החלטה נוספת במועצת הביטחון. אני רוצה לברך שוב על התמיכה הגורפת, חובקת שתי המפלגות, בקונגרס האמריקני נגד ההחלטה האנטי-ישראלית שהתקבלה באו"ם ונגד החלטות נוספות כאלה. כמובן שזהו מאמץ אחד, אבל לא היחיד, שאנחנו עושים כדי למנוע החלטות רעות נגד ישראל באו"ם. אני גם מודיע לכם שאנחנו נפעל כפי שאמרה החלטת הקונגרס או לבטל ההחלטה ההיא באו"ם, במועצת הביטחון, או לשנות אותה באופן כזה שהיא לא תזיק לישראל".

המשפטן הבינ"ל הולם באובמה: "נבזי. מהנשיאים הגרועים בהיסטוריה" • צפו