מרכז וועלדניק שע"י אגודת 'אהלי צדיקים' שוקד על פעילות מתוגברת עקב הרשמת אלפים לעליית השנתית • התקדמות משביעת רצון בהקמת בנין מרכז וועלדניק קרוב לציונו הקדוש של הרה"ק רבי ישראל דוב בער בן רבי יוסף בעל ה"שארית ישראל" זי"ע הטמון בעיירה וולעדניק שבאוקראינה לרגל יומא דהילולא.

עיירת וועלדניק באוקראינה רוחשת בימים אלו פעילות רבה ולובשת ארשת יהודית עם תגבור ההיערכות לקראת עליית ההמונים להילולא הגדולה של ההרה"ק רבי ישראל דוב בער בן ר' יוסף בעל ה"שארית ישראל" זי"ע שהבטיח כידוע להושיע את כל מי שיעלה על קברו, ויגע בידית של דלת האהל – יוושע. מאחורי ההכנות עומד כתמיד מרכז וועלדניק שע"י האגודה הותיקה 'אהלי צדיקים' בראשות הרב ישראל מאיר גבאי הי"ו, שגם מקים במקום בנין ענק להכנסת אורחים ולהנצחת שמו של הצדיק.

המונים יפקדו את ציון ה'שארית ישראל' מוועלדניק זי''ע בכא טבת (1)

זהו כבר ענין של שנים, מאז התחדש מסע הישועות לציון הצדיק מוועלדניק, שבהיסטוריה שלפני המלחמה היה כידוע מסע המוני שנהרו אליו מכל רחבי רוסיה ואוקראינה, ואף בשנות המשטר הקומוניסטי המשיכה העלייה כאשר יהודי הסביבה היו פועלים את ישועותיהם דרך המגע בידית האהל. אכן, מאז הורד מסך הברזל התחדשה העליה לציון הקדוש ביתר שאת, ובפרט ביום ההילולא אז נוהרים לווילעדניק אלפים רבים מכל ריכוזי היהדות בעולם ופועלים ישועות מופלגות, כמאז.
אגודת 'אהלי צדיקים' שכמו באלפי קברי צדיקים ויהודים בכל העולם, גם כאן הקימה את האהל החדש על ציונו של הצדיק והעמידה לרשות המתפללים את מיטב שירותי הנוחות לכל אורך השנה, מכינה את השטח מדי שנה לקראת יום ההילולא ומקדמת פני אלפי העולים בכיבוד ובכל הנוחיות כמיטב המסורת של 'אהלי צדיקים'.

המונים יפקדו את ציון ה'שארית ישראל' מוועלדניק זי''ע בכא טבת (2)

בשנים האחרונות פתחו ב'אהלי צדיקים' את מרכז וועלדניק, ששוקד בעז"ה על הקמת בנין ענק עם עשרות חדרי הכנסת אורחים ובית כנסת ומקוה מפוארים ושאר שירותים יהודיים לאלפי העולים לציון הקדוש במהלך כל השנה ובפרט ביום ההילולא. הבנייה מתקדמת בצורה משביעת רצון וב'אהלי צדיקים' מקווים כי בקרוב יחנכו את הקומה החדשה של בנין הענק.

המונים יפקדו את ציון ה'שארית ישראל' מוועלדניק זי''ע בכא טבת (3)

בתוך כך, ממשיך 'מרכז וועלדניק' עם הכנת הציון והעיירה לקליטת אלפי העולים. השנה עקב הרשמת אלפים רבים למסע הישועות הקדימו במרכז וילעדניק עם ההיערכות, כאשר צוות העובדים יצא בימים אלו לוילעדניק להכשיר את השטח, שזה בין השאר במובן הפשוט מאוד – יישור השטח ושיפוץ דרכי ההגעה לציון הקדוש.

unnamed (1)