על רקע הפרסומים סביב פגישת נתניהו-מוזס, משגר יו"ר האופוזיציה אולטימטום ליועה"מ, להרחיק את נתניהו מתיק התקשורת בתוך 48 שעות • "הפרסומים מוכיחים כי רה"מ בעל זיקה ישירה ל'ישראל היום' • הליכוד: "לבוז'י יש חוצפה מיוחדת"

יו"ר האופוזיציה ויו"ר מפלגת "המחנה הציוני", יצחק הרצוג, פנה הערב ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, בדרישה להרחיק את ראש הממשלה בנימין נתניהו מתפקידו כשר התקשורת.

הרצוג טוען, כי "הפרסומים האחרונים סביב קלטת נתניהו-מוזס, מוכיחים כי רה"מ הינו בעל עניין מובהק ובעל זיקה ישירה לעיתון 'ישראל היום', המחולק חינם בתפוצה גדולה ביותר בישראל".

בפנייתו הזהיר הרצוג את מנדלבליט, כי במידה ונתניהו לא יורחק מתפקידו כשר התקשורת, הרי שבכוונת סיעתו להגיש עתירה לבג"צ בענין בתוך 48 שעות.

מנגד, בליכוד הגיבו הערב לאולטימטום שהציב הרצוג ואמרו, כי "לבוז׳י הרצוג יש חוצפה מיוחדת לדרוש את פיטורי רה״מ מתפקיד שר התקשורת בזמן שהדוברת שלו מתועדת כשהיא מפעילה את עורך ווינט בבחירות האחרונות, כשנאמנו איתן כבל קידם ויזם את החוק לסגירת 'ישראל היום' כדי לזכות בכיסוי אוהד מצד ידיעות אחרונות ו-ynet, וכששותפתו ציפי לבני קיבלה חוות דעת שמומנה על ידי ידיעות אחרונות והודתה שדיברה עם נוני מוזס לפני שקידמה את החוק לסגירת 'ישראל היום' בועדת השרים".

עוד הוסיפו כי "גם הטענה בדבר תרומת בחירות אסורה מקוממת לאור העובדה שהמחנה הציוני ומפלגות השמאל קיבלו תמיכה מאסיבית בשווי של עשרות מיליוני שקלים מעמותת V15, שמומנה על ידי בעלי הון זרים וממשלות זרות".

כזכור, אחת הסיבות שהובילו את רה"מ להכריז על הקדמת הבחירות, היה העובדה שהחוק המבקש להגביל את תפוצת 'ישראל היום' הצליח לעבור בקריאה טרומית במליאת הכנסת בתמיכת חכי"ם מהקואליציה.