נמשכת הסערה בעקבות היעדרותם של שרי הממשלה מהלוויותיהם של נרצחי הפיגוע • דרעי מתנצל ומבהיר: "חבל שצריכים נוהל כדי להגיע להלוויית חיילים" • ח"כ אורן חזן יוזם הצעת חוק שתחייב נציגות ממשלתית בהלוויות של נפגעי פעולות איבה

נמשכת הסערה הציבורית בעקבות היעדרות נציגי הממשלה מהלוויותיהם של ארבעת נרצחי הפיגוע בטיילת ארמון הנציב בירושלים. בניגוד לשרים אחרים שהתחמקו מהביקורת ו/או התפתלו בעזרת תירוצים שונים, יו"ר ש"ס ושר הפנים, אריה דרעי, העדיף להתנצל על כך.

"אני מתבייש שאף שר לא הגיע אתמול להלוויית החיילים. אין לנו שום תירוצים וחבל שצריכים נוהל כדי להגיע להלוויית חיילים", דברי דרעי.

בתוך כך, ח״כ אורן חזן (ליכוד) הניח הבוקר על שולחן הכנסת הצעת חוק, המחייבת השתתפות נציגות ממשלתית, שרים או סגני שרים, בכל הלוויה של נפגעי פעולות איבה, חיילים או אזרחים .

ח״כ חזן, שהשתתף בהלווייתה של סגן שיר חג׳אג׳ שהתקיימה בהר הרצל , אמר כי נדהם לגלות שאף שר לא טרח להגיע להלוויה של קצינת צהל שנרצחה על ידי מחבל בן עוולה, וכך גם ביתר הלוויות נרצחי הפיגוע.

״דיברתי על כך בעבר שיש להגיש הצעת חוק כזו , אבל היא קיבלה משנה תוקף אחרי שראיתי שאותם שרים שמיהרו להופיע בכלי התקשורת ולגנות את הפיגוע, לא טרחו להגיע להלוויות ולחלוק כבוד אחרון בשם המדינה למי שנרצחו רק בגלל היותם יהודים וחיילים. זו לא מוסיף כבוד למדינה שצריך להגיש חוק כזה, אבל לצערי זו המציאות וחובה עלינו לשנות אותה״, הדגיש ח״כ חזן, שבירך על ההנחייה שפרסם ראש הממשלה המחייבת השתתפות נציגות ממשלתית בהלוויית חיילים.

עם זאת, הוסיף חזן, כי אין בכוונתו להסתפק בהנחיית ראש הממשלה, ולכן החליט להגיש הצעת חוק שתחייב, כאמור, נציגות ממשלתית בכל הלוויה של נפגע פעולות איבה .

המשפחות זועמות: אף אחד מהשרים לא השתתף בהלוויות הנרצחים