שרת המשפטים איילת שקד ביקרה הבוקר בעיר האבות והצהירה על הצורך להתחיל בבניה יהודית מאסיבית במקום: "זהו ביתנו, זוהי זכותנו"

שרת המשפטים איילת שקד ביקרה הבוקר בעיר האבות והצהירה על הצורך להתחיל בבניה יהודית מאסיבית במקום. השרה ביקרה בין היתר במערת המכפלה, בישוב היהודי ובאתרים הארכיאולוגים באזור.

בסיום הסיור אמרה שקד: "אני נמצאת כאן דווקא בימים שבהם העולם בוחר לגנות את ישראל על הבנייה, אני בוחרת לבוא ולחזק את היישוב היהודי בחברון. לא ייתכן שהבניה בחברון תקועה כל כך הרבה שנים.

המקום הזה שייך לנו בזכות היסטורית ובזכות משפטית. אברהם אבינו התהלך כאן והתחיל לבנות אומה שתלמד את העולם מה הוא מוסר אמיתי. לאחר מכן דוד המלך בנה כאן את מלכותו.

"את מערת המכפלה קנה אברהם אבינו בשטר מכר כשר למהדרין כנראה הראשון בעולם. היהודים שחיים בחברון הם בני המקום שחזרו הביתה לאבותיהם ואמותיהם. אחת הבעיות המרכזיות היא שלאור הקפאת הבנייה היישוב היהודי מזדקן ויש חסך במגורים עבור זוגות צעירים. אסור להגיע למצב הזה".

היא הוסיפה: "מהמקום הזה, אני רוצה לומר – החל מעוד עשרה ימים נגמרים התירוצים. צריך לבנות ולבנות. לפתח את ירושלים ואת יהודה ושומרון. כי זהו ביתנו. זוהי זכותנו".