סקר חדש: כך משפיעה פרשת מוזס-נתניהו על המערכת הפוליטית

סקר ראשון שנערך מאז התפוצצות פרשת מוזס-נתניהו מלמד על חזרה למגמות הישנות, במרכזן: המשך ההובלה של גוש הימין והמשך ההתחזקות של לפיד ו'יש עתיד' • ומה בגיזרת המפלגות החרדיות? לנתונים המלאים

החקירות לא משפיעות, לפי שעה: סקר שערך הפרופ' קמיל פוקס עבר אתר 'וואלה!' צופה כי לו היו הבחירות מתקיימות כיום היתה מפלגת 'יש עתיד' קוטפת את המקום הראשון עם 27 מנדטים, כשבמקום השני ניצבת מפלגת הליכוד עם 23 מנדטים.

מדובר אמנם בירידה בכוחו של הליכוד, אך לא כזו המושפעת מהחקירות מאחר ואלו פחות או יותר המספרים של המפלגה בסקרים השונים לאורך השנה האחרונה. בנוסף, רק בתחילת השבוע התפרסם סקר שצופה פער של 8 מנדטים בין המפלגות, כך שבמובן הזה הפער מצטמצם.

עוד בסקר: הבית היהודי – 13, הרשימה המשותפת – 12, ישראל ביתנו – 9, המחנה הציוני – 9, מרצ – 6, כולנו – 6.

בגיזרת המפלגות החרדיות: ש"ס ויהדות התורה זוכותץ ב-7 מנדטים כל אחת.

כאמור, בניגוד לסקר מתחילת השבוע שצפה גוש חוסם לשמאל-מרכז עם 60 מנדטים, הרי שבסקר הזה חוזרת המפה הפוליטית למגמה הישנה: גוש הימין – חרדים ממשיך להוביל כשלפיד, גם אם יצליח לגייס לצידו את כל מפלגות השמאל והמרכז לא יצליח לגייס יותר מ-47 מנדטים.

נתון מענין נוסף בשקר נוגע לשאלת ההתאמה לראשות הממשלה: יאיר לפיד רושם הישג נאה כשהוא מפגר רק בארבעה אחוזים אחרי נתניהו. ובפירוט: 37% סבורים שנתניהו הוא האדם המתאים ביותר לכהן בראשות הממשלה, 33% סבורים שלפיד ועוד 30% השיבו שאינם יודעים.

סקר מפתיע: לפיד פותח פער מול נתניהו • יהדות התורה מזנקת

2 תגובות

סקר = שקר !

הכל שטיות עד לבחירות הבא ביבי עולה על כולם לא יעזור לאף אחד רק השם יעזור להפיל אןתו מהכסא

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *