דרעי: "אם נתניהו יאלץ להתפטר – לא ניתן יד לממשלה חלופית"

על רקע הדיווחים כי ב'מחנה הציוני' יש מי שמנסים לתאם עם השר משה כחלון את מינויו לתפקיד רה"מ ביום שאחרי נתניהו - במידה וזה יאלץ להתפטר - מבהיר יו"ר ש"ס כי מפלגתו לא תתן יד לתרחיש כזה אלא תעדיף ללכת לבחירות

 • ככל אשר יורוך: עם ישראל נענה לקריאתו של הרב יעקב הלל שליט"א

  תוכן מקודם

 • למרות הסגר: שליחי ועד הרבנים הגיעו לרמינוב

  תוכן מקודם

 • שלא תדעו, אבל אם חלילה כן, אז כדאי שתדעו!

  תוכן מקודם

 • יש לך פרנסה ברווח? זה לא בשבילך!

  תוכן מקודם

בשבועות האחרונים מתחילים גורמים שונים במערכת הפוליטית להערך ליום שאחרי נתניהו. אמנם הסיכויים להתפטרותו לא גדולים (בפרט לאור הדיווחים על כך שכתב אישום ככה"נ לא יוגש נגדו בסופו של דבר), אך באופוזיציה מעדיפים לקחת בחשבון את התממשותה של האופציה הלא כל כך סבירה הזו, לפחות לפי שעה.

הבוקר דיווחנו כי מקורבי בוז'י הרצוג בדקו בימים האחרונים מול שר האוצר כחלון האם יאות לקחת על עצמו את תפקיד רה"מ במידה ונתניהו יאלץ לפרוש. לפי הדיווח, הרצוג מצידו אמר, כי "אצלו האגו אינו מהווה בעיה". התרחיש שבונים בסביבתו של הרצוג היא ממשלה שמרכיביה יהיו המפלפגות הבאות: "המחנה הציוני, כולנו, ישראל בתינו, לפיד, ש"ס ויהדות התורה". במידה ויהדו"ת תסרב לשבת עם לפיד בקואליציה אחת הרי שהמגעים והלחץ יופנו לעבר 'הבית היהודי'.

הערב מפרסם העיתונאי עמית סגל כי דרעי מצידו שלל את חבירתו למהלך הנ"ל. "אם החקירה תוביל לכתב אישום ולפרישת ראש הממשלה – ש"ס לא תיתן את ידה לאף ממשלה חלופית או מועמדת חלופי. אנחנו כולנו נלך לבחירות", מצהיר דרעי בשיחות סגורות.

מקדימים את המאוחר? במחנ"צ נערכים ליום שאחרי נתניהו

בתןך כך, בסיעת הליכוד לעומת זאת נשמעים קולות הקוראים לנתניהו לסמן בהקדם 'יורש', למקרה בו ייאלץ להכריז על נבצרות. זאת על מנת שלא להכניס את המערכת לתזזית שעלולה בסופו של דבר לגרום לליכוד לאבד את השלטון.

בימים האחרונים דובר על החוק אותו מקדמת בימים אלו ח"כ מיכאלי מהמחנה הציוני המבקשת לחייב את ראש הממשלה למנות לעצמו 'ממלא מקום'. עם הקמת הממשלה נוכחית לא מילא נתניהו אף אחד משרי הליכוד לתפקיד זה, ובכל פעם בו יוצא רה"מ לביקור בחו"ל, מקיימת הממשלה סבב הצבעה המאשרת מינוי ממלא מקום זמני לפי בקשתו של רה"מ.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו