הגר"י יוסף: "תפקידכם להפיץ אור ולהאיר פנים למתדיינים ולציבור כולו"

בטקס עובד המצטיין בבתי הדין הרבניים: הראש"ל הגר"י יוסף: "תפקידכם להפיץ אור ולהאיר פנים למתדיינים ולציבור כולו" באירוע מיוחד שהתקיים בשרתון סיטי טוואר ברמת גן, נערך טקס חלוקת תעודות לעובדים מצטיינים בבתי הדין הרבניים במעמד נשיא בית הדין הגדול, הראש"ל הגר"י יוסף הרב הראשי לישראל, מנהל בתי הדין הרבניים הרב שמעון יעקבי, יו"ר נציגות הדיינים ואב"ד אשדוד הרה"ג רבי משה אמסלם, סמנכ"ל בתי הדין מר שמואל יוסף, היועץ המשפטי בפועל עו"ד מיכאל אביטל, מזכירים ראשיים, מנהלי מחלקות, גמלאים וכלל עובדי בתי הדין.

 • "עזרו לנו לצאת מפה" שמונה יתומים זועקים לעזרה

  תוכן מקודם

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

 • תעלה דרגה ותהפוך לאיש נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • משלמים כעת 250,000 ש"ח ויש לכם דירה חדשה

  תוכן מקודם

בטקס עובד המצטיין בבתי הדין הרבניים אמר הראשל"צ הגר"י יוסף: "תפקידכם להפיץ אור ולהאיר פנים למתדיינים ולציבור כולו"

באירוע המיוחד שהתקיים בשרתון סיטי טוואר ברמת גן, נערך טקס חלוקת תעודות לעובדים מצטיינים בבתי הדין הרבניים במעמד נשיא בית הדין הגדול, הראש"ל הגר"י יוסף הרב הראשי לישראל, מנהל בתי הדין הרבניים הרב שמעון יעקבי, יו"ר נציגות הדיינים ואב"ד אשדוד הרה"ג ר' משה אמסלם, סמנכ"ל בתי הדין מר שמואל יוסף, היועץ המשפטי בפועל עו"ד מיכאל אביטל, מזכירים ראשיים, מנהלי מחלקות, גמלאים וכלל עובדי בתי הדין.

את האירוע הנחה מר שמעון רוקח שכיבד את הדיין הרה"ג ר' משה אמסלם לשאת דברי פתיחה. אחריו נשא דברים סמנכ"ל בתי הדין הרבניים מר שמואל יוסף שהודה למארגני הכנס החשוב, ושיבח את פעילותו של מנהל בתי הדין הרב שמעון יעקבי שקידם משמעותית את בתי הדין בשנה האחרונה כשהשינוי המבורך ניכר לעין כל.

לאחר מכן נשא דברים מנהל בתי הדין הרב שמעון יעקבי, שהדגיש בדבריו את מהות ההבדל בין חג החנוכה לפורים, כשההבדל בין המלחמה על הנפש לבין המלחמה על הגוף, כשבשניהם אירעו ניסים עליהם אנו מודים עד היום הזה. הרב יעקבי הודה למורינו הראשון לציון נשיא בית הדין הגר"י יוסף שכיבד את המעמד בהשתתפותו, וציין כי למרות שכלל עובדי בתי הדין הינם מצטיינים, במעמד זה מובעת הערכה והוקרה לעובדים שעשו מעל ומעבר וקידשו שם שמיים במעשיהם למען בתי הדין בפרט ולמען הכלל כולו.

את המשא המרכזי נשא הראשון לציון הגר"י יוסף, שפתח במעלתם של ימי החנוכה, והדגיש בדבריו את ההבדל בין שיטת בית שמאי הסוברים פוחת והולך, לבין שיטת בית הלל שמוסיף והולך. "בתקופת ההשכלה הנוראה, שבתקופה זו היה חיוני לנהוג בשיטת "בית שמאי" כדי למחות ולהתנגד בכל הכוח לשיטת ההשכלה ללא פשרות, להדליק מיד שמונה נרות, אך יש תקופות בעם ישראל שזה לא יצליח בצורה כזאת, יש תקופות של בית הלל, קודם כל תדליק נר אחד, תקים עוד שיעור תורה אחד, עוד תלמוד תורה, עוד מקווה טהרה, עוד בית כנסת, מעט מן האור דוחה הרבה מן החושך, וזו תקופתינו, בימינו, הדרך היא לא במלחמות, בהפגנות ובצעקות, אלא בדרכי נועם, כמה שאפשר כדי לקרב ולהראות מה זה היופי של התורה והיהדות, מבחינת "טעמו וראו כי טוב השם", וזהו התפקיד העיקרי שלכם, עובדי בתי הדין, להאיר פנים ולקבל בסבר פנים יפות את המתדיינים".

הראש"ל הגר"י יוסף שליט"א סיים את דבריו והוסיף "אתם עובדים בבתי הדין ומקבלים את המתדיינים בהתחלה, עוד לפני שמגיעים אל הדיינים, חובתכם להראות להם מאור פנים, כי אתם הפנים של בתי הדין ושל היהדות".

בסיומו של הטקס הוזמנו אל בימת הכבוד העובדים המצטיינים, כשהם זוכים לברכה אישית ממורינו הראשון לציון שימשיכו לקדש שם שמיים ולראות ברכה והצלחה במעשיהם.

212A3257 212A3507 212A3519 212A3547 212A3621 במשא המרכזי מנכ''ל בתי הדין הרבניים הרב שמעון יעקובי עם מנכ''ל בתי הדין הרבניים הרב שמעון יעקובי

 

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell