גטאס בדרך הביתה? חופש הצבעה במחנ"צ על חוק ההדחה

בנוסף הודיעה סיעת 'יש עתיד' על תמיכתה בחוק • המשמעות: גטאס צפוי להיות הח"כ הראשון שמודח באמצעות חוק ההדחה • מוקדם יותר פנה גטאס לחברי הכנסת במכתב מיוחד וביקש מהם להמתין: ,זכותי הבסיסית להיאבק על חפותי"

המודח הראשון באמצעות חוק ההדחה? תלוי בחברי הכנסת של 'המחנה הציוני'. בסיעה, שהתנגדה תחילה להפעיל את חוק ההדחה, שוקלים כעת להעניק חופש בחירה לחברי הכנסת של המפלגה בהצבעות במליאה ובוועדת הכנסת, כך שהמשמעות היא שחבר הכנסת גטאס יודח בקרוב מתפקידו.

חוק ההדחה מחייב את חתימתם של 70 חברי כנסת, ואתם צפוי להשיג השר זאב אלקין עם חתימתם של חברי הכנסת מטעם 'יש עתיד'. לאחר השגת הרוב הנדרש יוגשו החתימות לוועדת הכנסת, שם דרוש רוב של שני שליש מחברי הוועדה. נציגי 'המחנה הציוני' בוועדה, חבר הכנסת איילת נחמיאס ורבין וחבר הכנסת יואל חסון, צפויים, לאור חופש ההצבעה בנושא, להצביע בעד ההדחה.

לאחר אישור ההדחה בוועדה תעלה ההצעה למליאת הכנסת, שם יידרש רוב של 90 חברי כנסת תומכים, ועם תמיכת חברי הכנסת של יש עתיד והמחנ"צ נראה כי הדחתו של גטאס בלתי נמנעת.

חסון כבר הספיק להודיע הבוקר כי ינצל את חופש ההצבעה ויתמוך בהדחת הח"כ הסורר. "‏ראטס צריך היה להתפטר מהכנסת מזמן. עכשיו הוא מנסה להגיע לכתב אישום מופחת בתמורה להתפטרותו,לא יהיה. אתמוך בהצעה להדיח את ראטס בדיון בוועדת הכנסת", כתב הבוקר חבר הכנסת.

תיעוד דרמטי: גטאס מעביר טלפונים ניידים למחבל בכלא

כזכור, הבוקר פנה גטאס לחברי הכנסת בענין וכתב: "נעשה בי לינץ' ממשי ונגזר דיני בבית דין שדה מבלי שהוגש נגדי כתב אישום ומבלי שנערך לי שימוע כמתבקש בחוק".

"בחקירה הזו הופרחו אישומים חמורים שכל מטרתם יצירת הד תקשורתי אך עתה כשהבלון הביטחוני שנופח בכדי להביא לחיסולי ממש התרוקן מהאוויר זה הזמן לדבר על עובדות ועל תאוריות". ממשיך גטאס.

לדבריו, "בדיעבד מדובר במלכודת שתוכננה היטב, מלכודת לה היה שותף גם השר גלעד ארדן עצמו, לפי דבריו, וכן ורשויות אחרות".

גאטס טען כי השימוש בחוק ההדחה הוא ניסיון להעניש אותו עוד לפני שהתבררו העובדות, לדבריו, "אני ער לאיום הימין בשימוש בחוק ההדחה נגדי , כמו גם לעובדה שיש חברי כנסת המתנגדים עקרונית לחוק ההדחה אבל טוענים שאני צריך להתפטר ובזה לחסוך להם את המעמד המביך של שימוש בחוק ההדחה ויצירת תקדים. את הטענה הזו אני ממש לא מבין; הרי המקרה שלי הוא בדיוק המקרה שמוכיח שאין צורך בחוק ההדחה".

לטענתו, "אם בית המשפט ירשיע אותי לפי כתב האישום, הרי שחברותי בכנסת תיפסק מאליו. אבל הזכות הבסיסית שלי כמו של כל אדם הוא להיאבק על חפותי. השימוש בחוק ההדחה, אם כך, הוא סוג של ענישה עוד לפני שהתבררו העובדות בבית משפט ולכך צריך להתנגד מטעמי הצדק הבסיסיים. אני מצפה מכל ח״כ הגון ומכל מי שהתנגד לחוק עצמו, להתמיד בהתנגדותו ולא לתת יד לשימוש בחוק דרקוני שמהווה ללא קשר לעניין הספציפי שלי כרסום מסוכן ביותר ביסודות המשטר הדמוקרטי".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *