לאחר שהושגו למעלה מ- 70 חתימות של חברי כנסת מתוכם כ- 10 חכי"ם מהאופוזיציה, הועברה הפניה להדחת ח"כ באסל גטאס ליו"ר הכנסת ובכך החל ההדחה באופן רשמי • קידום התהליך התאפשר הודות להצטרפות סיעת 'יש עתיד'

בליכוד מסמנים הערב 'וי' באשר לניסיונות ההדחה של חבר הכנסת באסל גטאס מתפקידו בבית המחוקקים, הנמשכים מאז התפוצצות הפרשה.

לאחר שלפני שבועות אחדים אישרה ועדת החוקה של הכנסת תיקון ל'חוק ההדחה' ולפיו יהיה די בבקשה של 70 חברי כנסת, מתוכם 10 חברי סיעות האופוזיציה. בכדי לאפשר להדיח ח"כ סורר מתפקידו כנציג ציבור בבית המחוקקים.

הצליח הערב השר אלקין שיזם את גיוס החתימות להשיג את הרוב הנדרש ואף מעבר לכך.

יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין קיבל הערב בלשכתו את השר אלקין שהגיש לו 72 חתימות של חברי כנסת שיאפשרו להתחיל בהליך הדחה נגד חבר הכנסת באסל גאטס.

אדלשטיין אמר, כי "זו הפעם הראשונה ויש לקוות האחרונה שהליך כזה מתקיים בכנסת".

יו"ר הכנסת הדגיש כי על פי הנוהל, יכנס כבר בימים הקרובים את הצוות המשפטי של הכנסת על מנת לוודא שההליך נעשה באופן תקין ועומד בדרישות החוק, ובהמשך יועברו החתימות כנדרש לוועדת הכנסת לתחילת הדיון בנושא.

גטאס בפנייה לחכי"ם: "אל תתמכו בחוק שנועד להדיח אותי מהכנסת"

יצויין, כי העובדה שסיעת 'יש עתיד' שהתנגדה בתחילה להצעה החליטה לחזור בה מסירובה, היא שאפשרה את הנעת המהלך לשלב הנוכחי.

יו"ר יש עתיד קרא היום לחברי הרשימה המשותפת לשדל את ח"כ גטאס להודיע על פרישה מהכנסת "על מנת שלא נצטרך להגיע לשלב בו הכנסת מדיחה אחד מחבריה".

בהודעה שפרסם היום לפיד, הוא קרא לגטאס להסיק מסקנות, "באסל, אני מציע שתעשה טובה לעצמך, למפלגתך, לכנסת ישראל ולדמוקרטיה הישראלית ותתפטר מהכנסת לאלתר, אם לא תעשה זאת, נחתום על חוק ההדחה".

בסיעת 'המחנה הציוני' לעומת זאת הודיעו על חופש הצבעה לחברי הכנסת.