משרד השיכון שוקל להפעיל לשכות מיוחדות בערים חרדיות לסיוע בשכר דירה ומחיר למשתכן

אתמול נערך מבצע מיוחד של משרד השיכון, לרישום מאות משפחות חרדיות למבצע מחיר למשתכן ולהוצאת תעודת זכאות. בסיום המבצע התברר כי בציבור החרדי ישנם אחוז גבוה של משפחות שלא יודעות שמגיע להם סיוע בשכר דירה

 • השנה לא מפספסים: "שטר הפרנסה" של גדולי הדור

  תוכן מקודם

 • יש לך כסף. מגיע לך יחס של כבוד

  תוכן מקודם

 • אל תתנו חמצן לקורונה!

  תוכן מקודם

 • מרן שה"ת שולח אליך את שטר הפרנסה

  תוכן מקודם

אתמול נערך מבצע מיוחד של משרד השיכון, לרישום מאות משפחות חרדיות למבצע מחיר למשתכן ולהוצאת תעודת זכאות. בסיום המבצע התברר כי בציבור החרדי ישנם אחוז גבוה של משפחות שלא יודעות שמגיע להם סיוע בשכר דירה, בנוסף לזכאות לקבל דירה במסגרת מחיר למשתכן. בעקבות כך הועברה בקשה לבדיקת משרד השיכון, לפתוח לשכות קדמיות בריכוזים החרדיים, למען אלו שאין להם גישה לאינטרנט. סמנכ"ל המשרד מר רונן כהן הודיע כי המשרד שוקל זאת ברצינות.

מבצע ההרשמה נערך בשיתוף עיריית מודיעין עילית, וביוזמת עסקן הדיור הרב נתן רוזנבלט, יו"ר "גור-בארץ", לאור הצלחת הכנס שערך בשבוע שעבר באופן פרטי. במסגרת המבצע, הובאו לעיר צוותות של כל החברות העוסקות בהרשמה לתעודת זכאות. אשר ישבו במשך שעות ארוכות ונתנו את השירות המקסימלי האפשרי למאות משפחות אשר הגיעו למקום להירשם. הגב' אפרת בר יהודה, מנהלת תחום ההרשמה במשרד השיכון, אשר ישבה במקום לאורך כל היום, אף דאגה לפתיחת תיבות מייל עבור הזקוקים לכך.

מי שניהל את המבצע במקום, היה מר שאול מצרפי, מנהל תחום בכיר סיוע לזכאים במשרד השכון. לאור ההתלהבות שבה התקבל המבצע הנוכחי, הוא הודיע לרב רוזנבלט, כי בכוונת המשרד לערוך כנסים דומים בערים חרדיות נוספות בשבועות הקרובים, וכן לפתוח בקרוב פרוייקטים נוספים לנרשמי סידרה ב' (כרגע יש רק פרוייקט אחד בבית שמש). ואף שוקל כאמור, להקים נקודה קבועה בעיר מודיעין עילית ובריכוזים חרדיים גדולים.

הרב רוזנבלט מסר, כי אף הוא יקיים בקרוב בע"ה כנסי הסברה פרטיים עבור קהילות מסויימות במגזר החרדי. בנוסף למבצע "מחיר למשתכן" הוא ייזום גם מסע הסברה בתוככי המגזר על פרטי הסיוע, כולל סיוע טכני למתקשים, וכך להביא למיצוי זכויות הציבור החרדי

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו