סקר חדש שמתפרסם הערב מלמד על בעית אמון קשה של רה״מ בקרב האזרחים • ומה היה קורה לו היו הבחירות היו נערכות היום? ע״פ הסקר, ׳יש עתיד׳ ממשיכה לשמור על המקום הראשון, בנט ממשיך להתחזק והצלילה של המחנ״צ נמשכת • ומה בגיזרת המפלגות החרדיות? הנתונים המלאים - בפנים

סקר שמפרסם הערב ערוץ 2 מצביע על נתונים מפתיעים, סביב האופן בו מתייחס הציבור לחקירות רה"מ והפרשות הנקשרות בעניינו.

מעבר לאחוזי התמיכה של רה"מ בצל העננה הרובצת לפתחו, בדק הסקר את מי רואה הציבור כמועמד מתאים להחליף את רה"מ במידה וייאלץ לפרוש מתפקידו.

על השאלה "האם אתם מאמינים או לא מאמינים לדברי ראש הממשלה כשאמר "לא יהיה כלום כי לא היה כלום"?

54% השיבו כי הם אינם מאמינים לראש הממשלה
28% השיבו כי הם אכן מאמינים לדבריו ש'אין כלום'.

על השאלה האם על ראש הממשלה להתפטר כעת מתפקידו? קיים שיוויון

44% השיבו כי עליו להתפטר באופן מיידי
43% לא צריך להתפטר כעת

באשר לפילוח תוצאות הסקר בקרב מצביעי הליכוד נראה כי ראש הממשלה יכול לישון רגוע בלילה לאחר שמעמדו במפלגה נראה יציב ומובטח

94% מכלל מצביעי הליכוד השיבו כי עליו להישאר בתפקידו ולא להתפטר בשל החקירות, רק אחוז אחד של מצביעים סבור כי עליו להניח את המפתחות.

לדברי הפרשן הפוליטי עמית סגל, נתונים אלו אמורים לכאורה 'לאזן' מבחינת רה"מ את התמונה הקודרת העולה מכלל תוצאות הסקר באשר לאי האמון הרחב שרוחש כלפיו הציבור.

ההיגיון העומד מאחורי פרשנות זו היא העובדה שנוכחנו בה במערכת הבחירות האחרונה, כאשר נתניהו הצליח לאורך הקמפיין נגדו לנהל דיאלוג שוטף עם מצביעיו הפוטנציאלים, כאשר "הסביר להם", כי השמאל אינו בוחל בניסיונות אנטי דמוקרטיים בדרך להפלת שלטון הימין והליכוד, מה שעורר את השטח ואת האהדה לרה"מ שהפך עצמו ל'נרדף' ע"י התקשורת ה'שמאלנית' העוינת.

לדברי סגל, נתניהו 'סומך' על מצביעי הליכוד שביום פקודה ידעו להבחין בין 'עיקר' לטפל ואלו יעשו עבורו את העבודה.

ובאשר לשאר המפלגות המזוהות עם הימין, הרי שמשקלול מצביעי מפלגות הבית היהודי, ש"ס ויהדות התורה, 60-70% מאמינים לגרסת נתניהו ולא חושבים שעליו להתפטר מתפקידו.

בתוך כך סקר מנדטים שמפרסם הערוץ מגלה גם הוא נתונים מעניינים על השאלה "לו היו הבחירות מתקיימות היום לאיזו מפלגה היית מצביע"?

'יש עתיד' 26. 'הליכוד' 24. ערבים 13. 'הבית היהודי' 12. 'המחנה הציוני' 11. ש"ס 7. 'כולנו' 7. יהדוה"ת 7. 'ישראל ביתנו' 7. 'מרצ' 6.

שאלה נוספת שנשאלו הנסקרים הוא במידה ונתניהו יודיע על פרישה מתפקידו מי בעיניך המועמד המתאים להחליפו בתפקיד.

יאיר לפיד מוביל עם 17% כאשר בנט, ליברמן, יעלון וסער משתרכים הרחק עם מספר חד ספרתי.