ראשי המפלגות החרדיות נועדו היום עם רה"ע ירושלים, ניר ברקת, במטרה לצמצם את כמות חילולי השבת בעיר • בסיום הפגישה חתמו הנוכחים על מכתב ובו התחייבות לשמירה על הסטטוס קוו לצד הקמת צוות שיבחן את הפרתו בחודשים האחרונים • המכתב המלא - בפנים

המלחמה על קדושת השבת בירושלים: ראשי הסיעות החרדיות (שר הפנים, אריה דרעי, שר הבריאות, יעקב ליצמן ויו"ר ועדת הכספים, משה גפני) נועדו היום לפגישה ממושכת עם ראש העיר, ניר ברקת, בניסיון להוביל לצמצום התופעה הכאובה. עוד השתתפו בפגישה: שר החקלאות, אורי אריאל ומנכ"ל העירייה, עו"ד אמון מרחב.

בסיום הפגישה הוחתמו כל המשתתפים על התחייבות לשמירת הסטטוס קוו, כמו גם על התחייבות להקמת צוות משותף שיבדוק את נושא הפרת הסטטוס קוו.

במכתב נאמר: "בפגישה של השרים דרעי, ליצמן, אריאל, ח"כ גפני וראש עיריית ירושלים ניר ברקת, סוכם על דעת כולם שהסטטוס קוו בנושא השבת בירושלים יישמר בקפידה.

על מנת לברר את העובדות בעניין הסטטוס קוו בהקשר לעירייה ולגופי הבת של העירייה ולפעילות המסחרית בעיר מינה צוות שחברים בו עו"ד אמנון מרחב מנכ"ל עיריית ירושלים ועו"ד יצחק מירון. הצוות יגיש את מסקנותיו ואת המלצותיו תוך 30 יום מהיום (כ' שבט תשע"ז 18.2.2017) בסמוך להגשת המסקנות וההמלצות יישב הפורום להמשך דיון ולקבלת החלטות".

על המכתב חתמו כל הנוכחים בפגישה.

WhatsApp Image 2017-01-18 at 18.53.26