"הבית היהודי" לנתניהו: "שתף אותנו בגיבוש המדיניות מול ממשל טראמפ"

אם לא יחול שינוי של הרגע האחרון, הרי שביום ראשון הקרוב תעלה ההצעה לסיפוח מעלה אדומים ל'ועדת השרים', נתניהו וליברמן מתנגדים ליוזמה וב"בית היהודי" נערכים לקרב בלימה נגד "מדיניותם הרופסת של שר הביטחון ורה"מ" המאיים למסמס הזדמנות של "פעם במאה שנה"

בעוד בישראל יש מי שנערך בהתרגשות לקראת עידן חדש ביחסים עם ארה"ב שעשויה להשפיע על שורת נושאים מעבר ליחסי החוץ של ישראל, יש גם מי שמביעים דאגה ממדיניותם הרופסת של מספר בכירים בהנהגה.

כך ראשי הבית היהודי שהודיעו לנתניהו שכדאי מאוד שייקח גם אותם בחשבון כשהוא מגבש ומתווה את מדיניותו מול הממשל החדש.

לפי דבריו של זאב קם ב- NRG, הרי ש'בבית היהודי' חוששים ממדיניותם הרופסת והמאופקת של נתניהו וליברמן בכל הקשור לעתיד ההתנחלויות, אל מול האדיבות ההיסטורית שצפויה לגלות ממשל טראמפ, "יש לנו הזדמנות היסטורית, לקראת כניסתו של טראמפ, ולא נאפשר שתעשו מה שבא לכם מול הנשיא האמריקאי, ללא מעורבות שלנו. נדרשים כאן דיוני עומק", הודיעו השבוע בנט ושקד למי שהודיעו בסביבת ראש הממשלה.

הדברים באים על רקע קידום 'חוק סיפוח מעלה אדומים' שמבקשים בימים אלו לקדם חכי"ם ב'בית היהודי' יחד עם חכי"ם נוספים בליכוד, הצעה שזוכה להתנגדותם של רה"מ ושר הביטחון.

בישיבה שקיימו השבוע ראשי שדולת ארץ ישראל בכנסת יחד עם ראשי מועצת יש"ע הוחלט לקדם את ההצעה להחלת הריבונות על מעלה אדומים כאשר בדיקה קצרה העלתה כי קיים רוב לקואליציה בוועדת השרים לחקיקה, אלא שראש הסגל במשרד רה"מ יואב הורוביץ פנה לראשי השדולה בכנסת והבהיר בפניהם כי המהלך איננו מתואם עם לשכת ראש הממשלה – דבר שאינו מקובל מבחינתו.

אלא שהחכי"ם סמוטריץ' וקיש הבהירו להורביץ כי מבחינתם הם נהגו עד כה בהתאם לבקשת רה"מ במהלך החודשים האחרונים, לדחות את ההצעה עד אחרי ה-20 לינואר, מועד השבעתו של טראמפ זאת כדי להימנע מחיכוכים עם הממשל היוצא.

"אחרי ה-20 לחודש, לא היינו אמורים לעדכן וגם לא התכוונו לעדכן", השיבו השניים בתגובה לדבריו של הורוביץ.

לפי קם, הרי שסמוטריץ' מצדו הודיע לאנשי רה"מ כי גם במידה ויצליחו להשפיע על ראשי השדולה להימנע מקידום החוק והעלאתו לועדת השרים בזמן הקרוב, הרי שהוא עצמו יעלה את ההצעה להצבעה, עם הסכמת רה"מ ובלעדיו. "הצורך לתאם מהלכים מהסוג הזה מול לשכת נתניהו הסתיים במועד שבו השלים הנשיא אובמה את כהונתו".

כזכור, מקורביו של טראמפ התבטאו בשבועות האחרונים כי בכוונת הממשל החדש להעניק לישראל "כל מה שתחפוץ" אלא שאין באפשרות הנשיא להסביר פנים מעבר למה שישראל מצפה ודורשת שיהיה".

כזכור, ליברמן שהביע את התנגדותו לסיפוח מעלה אדומים הגדיר את היוזמה כ"הצעה מזיקה" שלא תתרום מאומה למצב בשטח.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *