בגלל מסרים מטראמפ? נתניהו דורש מבנט לדחות ההצבעה על חוק הסיפוח

בליכוד ובבית היהודי קיוו לחנוך את עידן טראמפ עם הצבעה על ההצעה סיפוח מעלה אדומים, אולם לחצים שמפעיל רה"מ על יו"ר 'הבית היהודי' יגרמו לו להסתפק בדיון בלבד • הערכה: נתניהו מעוניין להעלות מול טראמפ קודם כל את הנושא האיראני

בבית היהודי ובליכוד חיכו כל כך לרגע הזה: במשך מספר שבועות פמפמו השרים בנט ושקד, בגיבוי של כמה שרים וח"כים מהליכוד את כוונתם להעלות את הצעת החוק לסיפוח העיר מעלה אדומים כבר ביום ראשון הקרוב (מחר), היום השני לכהונתו של דונלד טראמפ כנשיא ארה"ב.

אלא שהערב פנה נתניהו לשרים בנט ושקד ודרש מהם לדחות את הדיון וההצבעה.

במערכת הפוליטית מעריכים כי מה שגרם לנתניהו לדרוש את ביטול הדיון הם מסרים שהוא קיבל מסביבתו הקרובה של הנשיא הנבחר. הערכות אחרות מדברות על רצונו של נתניהו לפתוח את הקדנציה של טראמפ דווקא בטיפול בסוגיה האיראנית.

כך או אחרת, נראה שבקשתו של ראש הממשלה תיענה באופן חלקי, כאשר בנט נחוש לקיים את הדיון אך לא מתעקש על קיום ההצבעה בנושא.

יצוין כי מוקדם יותר פרסם השר בנט הודעה בה נאמר: "נכנסנו לעידן מדיני חדש. לראשונה מזה 50 שנה, בידי רה״מ ההחלטה: או ריבונות או פלסטין. נפעל לריבונות. איראן היא נושא חשוב, אך מניעת עוד איראן בלב יו"ש חשובה לא פחות. אסור באמתחלה של 'איום איראן' להחמיץ הזדמנות היסטורית".

יו"ר שדולת ארץ ישראל, ח"כ בצלאל סמוטריץ' (שחתום על הצעת החוק יחד עם ח"כ יואב קיש מהליכוד), אמר לקראת הדיון הצפוי: "אנחנו מאמינים שזהו צעד ראשון והכרחי עבור עתיד ההתיישבות ועתיד מדינת ישראל. החלת הריבונות על יהודה שומרון תגדע את התקווה להקמת מדינת טרור בלב מדינת ישראל ותעמיק את אחיזתינו הצודקת בארץ אבותינו. אחרי שמונה שנים של הקפאת בנייה ביהודה שומרון אנחנו מאמינים שמגיע עידן חדש בקשרים שבין ארה"ב וישראל ומקווים ושקשר זה יתרום לקידומם של מדינת ישראל והמזרח התיכון כולו".

בצל הפגנות ענק: טראמפ הושבע לנשיאה ה-45 של ארה"ב

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו