המחנ"צ בעתירה לבג"צ: "להרחיק את נתניהו מתיק התקשורת בשל ניגוד עניינים "

"במסגרת השיחות בין מוזס לנתניהו כפי שנחשפו לציבור, התגלה כי רה"מ הציג עצמו כמי שיכול לשלוט בעיתון "ישראל היום" וכמי שיכול לכוון את פעילותו" - "רה"מ כבר הודה בניגוד עניינים וכל רגע נוסף בתפקיד מהווה נזק הולך ומחמיר", נטען בעתירה

 • התקווה שהתבררה כטעות :"אמרתי לילדות: אבא בסדר, הוא ניצל "

  תוכן מקודם

 • תלמד דף גמרא" תגובתה העוצמתית של אלמנת ישראל אנקווה ז"ל

  תוכן מקודם

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

יו"ר האופוזיציה וסיעת 'המחנה הציוני' עתרו הבוקר לבג"צ בדרישה שזה יורה לרה"מ להעביר מידיו את תיק התקשורת, בטענה כי לאור הממצאים העולים מחקירת 'תיק מוזס' הרי שרה"מ נמצא בניגוד עניינים וכי עליו להשעות עצמו מהחזקת תיק זה עד לסיום החקירה והכרעת היועה"מ בענין.

בעתירה נטען, כי "מהמידע שמגיע לציבור בעקבות החקירות כאמור, ומהאנשים המעורבים בהן, הנמצאים בלב ליבו של עולם התקשורת בישראל, עולה חשש כבד כי שר התקשורת מצוי בניגוד עניינים מובהק, ניגוד עניינים אשר אינו מאפשר לשר התקשורת למלא את תפקידו תוך שטובת הציבור עומדת לנגד עיניו לפני השיקולים האישיים שלו".

"בנוסף, בנסיבות כאמור וכל עוד מתנהלת כנגד שר התקשורת חקירה ושורה מעל ראשו חשרת עבים, לא ניתן להבטיח שאמון הציבור בשר התקשורת, במשרד התקשורת ובהחלטותיהם וביזמותיהם, לא יפגע כתוצאה מכך שפעולותיו של השר ופעולות המשרד כולו עלולות להיראות כמושפעות משיקולים זרים." נטען בעתירה.

כתב העתירה מציין כי השיחות בין נתניהו למו"ל 'ידיעות' נוני מוזס, כפי שפורסמו בכלי התקשורת, מצביעות על קשריו של ראש הממשלה עם גורמים בכירים בענף התקשורת: "במסגרת השיחות בין מו"ל ידיעות ובין ראש הממשלה שנחשפו לציבור, התגלה כי ראש הממשלה נתניהו הציג עצמו כמי שיכול לשלוט בעיתון "ישראל היום" וכמי שיכול לכוון את פעילותו. יתרה מזו, מהפרסומים השונים המגיעים לציבור, פעל לכאורה ראש הממשלה ושר התקשורת באופן אישי כמתווך על מנת למצוא לקבוצת ידיעות משקיעים / רוכשים במקומו, או ביחד עם מר מוזס"

לדברי ח"כ הרצוג, "לא בכדי, מתעקש ראש הממשלה להחזיק, בנוסף לתפקידו גם בתפקיד שר התקשורת ואף להגביל את כוחם של שותפיו הקואליציוניים במסגרת ההסכמים הקואליציוניים. כל זאת על מנת לשמור תחת ידיו את הכח הרב שיש לשר התקשורת בעולמינו המודרני כמי ששולט או בעל שליטה רבה בהעברת המידע לציבור הכללי וביצירת דעת הקהל ובזמן שעל שולחן משרד התקשורת עומדים עניינים דחופים לטיפול בעת הקרובה".

"ברור שראש הממשלה הודה בניגוד עניינים חמור וכל רגע בתפקיד מהווה נזק הולך ומחמיר. משול המצב שנוצר לשר תחבורה שהודה שהוא בעל עניין אישי ועסקי בחברת התחבורה הגדולה במדינה, או לשר אוצר שהוא בעל עניין אישי ועסקי בבנק הגדול במדינה. דבריו של רה"מ הפכו אותו ממשרת ציבור למשרת חברה פרטית בבעלות איל הון פרטי, המפעיל את ראש הממשלה כמנהל שיווק." מאשים יו"ר האופוזיציה.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן