בעקבות גזענות כלפי חרדים: גפני מאיים להתנגד לסיפוח מעלה אדומים

אמירה חמורה של אחד מבכירי עיריית מעלה אדומים כלפי הציבור החרדי הובילה את יו"ר ועדת הכספים לשגר מכתב לראש העיר ובו רמז עבה במיוחד באשר להשלכות שהדבר עלול לגרום • ההתבטאות המקוממת והמכתב המלא - בפנים

גזענות אנטי חרדית במעלה אדומים: מנהלים של תלמוד תורה בעיר שפנו לדוד שרת, אחד מבכירי המועצה, בדרישה לקבלת סיוע נדהמו לשמוע ממנו אמורות חמורות בנוסח: "כדאי לכם לעזוב את העיר ולחזור לשכונות שלכם בירושלים".

המנהלים פנו ליו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, וזה שיגר מכתב זועם לראש העיר, בני כשריאל. "פנו אלי מתלמוד תורה ובית הספר החרדי במעלה אדומים המונה 150 תלמידים כ"י ומצויים במצוקה פיזית קשה. פניותיהם למנהל מחלקת החינוך בעירייה מר דוד שרת נענו באמירה שיסתלקו ממעלה אדומים וזאת הוראה מגבוה שלא לתת ביסוס לחרדים ושילכו לשכונות משלהם בירושלים", פותח גפני את מכתבו.

לדברי גפני: "גם בבית הספר התורני אשר פניתי אליך בעבר והבטחת לי כי תסייע להם לא נעשה דבר ומצבו הפיזי של המבנה מחפיר. היהדות החרדית הינה חלק מהאוכלוסייה של מעלה אדומים".

בהמשך המכתב שילב גפני איום מרומז לפיו אם התנהלות העירייה לא תשתנה – יהדות התורה תתנגד לחוק לסיפוח מעלה אדומים. "היהדות החרדית הינה חלק מהאוכלוסייה של מעלה אדומים, ובאם אינכם מעוניינים בנו ואתם מבקשים שנעזוב, נא אמרו זאת באופן מסודר ולא לעשות מעשי זמרי ולבקש שכר כפנחס", כותב גפני.

כזכור, החוק לסיפוח מעלה אדומים עומד כעת במרכז מיני סערה פוליטית בתוך הממשלה, כשהאגף הניצי בה דורש לחוקק אותו כבר בימים הקרובים.

בגלל מסרים מטראמפ? נתניהו דורש מבנט לדחות ההצבעה על חוק הסיפוח

5 תגובות

תכל'ס גפני היחידי שבאמת יודע לעבוד בפוליטיקה…
(לא בגלל זה, תמיד!)

מה גזעני בזה. החרדים שלא מפסיקים להצית פחי אשפה ולחסום כבישים בירושלים ובית שמש גורמים לחילול השם נוראי והם ישלמו למעלה את המחיר.
אבותינו גרו עשרות שנים בתל אביב עם החילונים ביחד ומעולם לא הפגינו על שום דבר והצליחו לגדל דורות מפוארים, כמו בשאר המקומות. אנא קיצוניים, החילונים רואים כל יום את מה שאתם מעוללים וכשהם ממש לא מאושרים לגור בסביבתכם הם עדיין לא גזעניים.

אני באמת לא מבין, מה גזעני בזה לשנוא חילוניים שרוצחים, גונבים, משקרים ואונסים ועוד מבקשים שנאהב אותם.
אבותינו גרו עשרות שנים עם גויים והבינו שהם לא חלק מהם ומעולם לא הפגינו אלא פשוט התעלמו מהם והמשיכו לגור איפה שחפצו, וכמו שלמדונו אבותינו "הכלבים נובחים והשיירה עוברת" אפשר להמשיך לנבוח והשיירה תמשיך לעבור…

אם יש אנשים שעושים עבירות כלפיי (מתנהגים בזלזול, גזענות וכו'), מותר לי לעשות עבירות כלפי הקב"ה וכלפי עם ישראל (למסור שטחי א"י לגויים שזה איסור תורה כפי שכתב הרמב"ן בהשגותיו לספר המצוות)

1. לא לספח, זה לא מסירת שטחים, ולכן זה בהחלט כלי מצויין לצורך התמודדות עם הגזענות הזאת, בתקווה שהאיום יספיק, ואם זה לא יהיה מספיק יצטרכו לחכות עם הסיפוח עוד קצת עד שהחברה במעלה אדומים יבינו איך להתנהג.
2. אבותינו גרו בין החילונים והפגינו גם הפגינו נגד חילולי השבת ועניני הדת שהיו באותם ימים בתל אביב , אני לא מדבר על הצתת פחים וכו' כמובן, אבל כן תמיד הביעו מחאה בדרך התורה המסורה. (אני אומר את זה כנכד לתושב ת"א של אותם ימים ששמע אודות אותם מחאות מכלי ראשון)

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו