הממשלה אישרה הבוקר את מינויו של ח"כ אלי כהן (כולנו) לשר הכלכלה והתעשייה, ואת מינויו של ח"כ איוב קרא לשר בלי תיק • שניהם יושבעו מחר במליאת הכנסת

סבב מינויים בממשלה: ממשלה אישרה היום פה-אחד את מינויו של ח"כ איוב קרא (ליכוד) לשר בלי תיק ואת מינויו של ח"כ אלי כהן (כולנו) לתפקיד שר הכלכלה. מטרת המנויים: הוספת יציבות לממשלה. מחר תצביע הכנסת על אישור המינויים.

כהן שימש עד היום כיו"ר ועדת הרפורמות, שהוקמה במסגרת ההסכם הקואליציוני עם סיעת כולנו. לאחר התפטרותו של אבי גבאי, השר להגנת הסביבה, העדיף כחלון שכהן ישמש כשר השיכון במקומו של יואב גלנט שיעבור לכלכלה, אולם המהלך לא יצא לפועל – ככל הנראה בשל המתיחות בין כחלון לגלנט, שע"פ אינדיקציות שונות עשוי לערוק לליכוד.

יו"ר כולנו, שר האוצר משה כחלון, אמר הבוקר כי "מפלגת כולנו מובילה את העשייה החברתית במדינת ישראל. המינויים החדשים נועדו לחזק את העשייה שלנו בממשלה ובכנסת לטובת צמצום פערים חברתיים, צמיחת הכלכלה הישראלית והורדת יוקר המחיה. אני בטוח ששר הכלכלה החדש ויו"ר ועדת הרפורמות החדשה ימלאו את תפקידיהם החדשים בצורה ערכית ומקצועית".

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, בירך את כהן עם מינויו לתפקיד שר הכלכלה. "כהן הוא מועמד טבעי וראוי לתפקיד, בעל יכולות מוכחות ואני משוכנע כי הוא ימשיך לשרת את הציבור נאמנה ולתרום באותו האופן הנמרץ בו פעל כחבר כנסת. ראש הממשלה ושר האוצר עשו נכון כאשר בחרו ומינו את אלי כהן לתפקיד שר הכלכלה. זהו צעד המעיד על כך שהמפלגה, באופן יציב ועקבי, מתווה דרך בצירים חברתיים-כלכליים מרכזיים, הן באוצר, הן בדיור ובשיכון והן בתחומי הכלכלה. בכוחות משותפים, נמשיך ונרכז מאמצים גדולים בטיפוח כלכלת ישראל ובפתרון בעיית הדיור לזוגות הצעירים ולחיילים המשוחררים".

גלנט בירך גם את ח"כ קרא: "נוסף על מעלותיו הרבות, ישנה חשיבות גדולה לשילוב נציג האוכלוסיה הדרוזית בתפקיד בכיר בממשלה. ראוי כי נציג העדה הדרוזית, הלוחמת לביטחון המדינה מאז יום הקמתה, יכהן כשר בממשלת ישראל".